Баутиста Агут и Фонини научиха съперниците си в Гщаад

J. SAFRA SARASIN SWISS OPEN GSTAAD, I кръг
Норберт Гомбош – Таро Даниел 7-6(8) 6-2

Поставеният под №4 на турнира в Гщаад Фабио Фонини, който започва директно във втори кръг, ще срещне Норберт Гомбош, който преодоля Таро Даниел със 7-6(8) 6-2.

Японецът допусна пробив в първия гейм, но го заличи в четвъртия и влезе в серия от четири последователни гейма, за да поведе 5-2. При 5-3 сервираше за сета, но не успя да затвори частта.

Стигна се до тайбрек, в който 87-ият в света поведе – 7-6(8).

Гомбош отрази два брейкбола в петия гейм от втория сет, а в шестия проби, предприемайки решителна крачка към крайния успех. Даниел изостана 2-5 и при този резултат сервираше за оставане, като отрази цели 5 мачбола, но се изправи пред шести и не се измъкна – 2-6.

№2 в основната схема Роберто Баутиста Агут ще играе с Глеб Сахаров, който победи Антоан Бели с 6-3 7-6(8).