Федерер мина безпроблемно през Баутиста Агут

Monte Carlo Rolex Masters, осминафинали
Роджър Федерер – Роберто Баутиста Агут 6-2 6-4

Роджър Федерер изглежда готов за предизвикателствата на клей сезона и го доказа с категорично 6-2 6-4 над Роберто Баутиста Агут на осминафинал на Monte Carlo Rolex Masters. Швейцарецът контролираше двубоя през по-голямата му част и определено се чувстваше комфортно на корта в Монако. Маестрото ще се изправи срещу Джо-Вилфрид Цонга в следващия кръг.

Федерер откри мача в класически за него стил с два бързи сервис гейма, в които почти не даде шаносве на съперника да се срещне с топката. Баутиста Агут се справяше далеч по-трудно със своите подавания, но удържаше равенството в резултата до 2-2. В следващите минути обаче, Маестрото успя да се закрепи в гейма на испанеца и се добра до общо три брейкбола. Баутиста Агут отрази първия с ас, предизвика грешка на Роджър от бекхенд при втория, но при третия шанс заби форхенда си в мрежата и пробивът за 3-2 стана факт.

Федерер експресно затвърди за 4-2, докато съперникът му продължаваше да не успява да вкара достатъчен брой първи сервиси. Баутиста Агут направи двойна грешка за 15-30, след което швейцарецът заби ретур уинър в отговор на поредния слаб втори сервис на съперника за 15-40. Федерер материализира още първия си брейкбол и поведе с 5-2. Баутиста Агут за първи път затрудни Роджър в десетия гейм на мача, но предаде сета при втория сетпойнт, когато 17-кратния шампион от Големия шлем заби ас по правата.

Швейцарецът се движеше прекрасно по корта въпреки операцията на менискуса, статистиките от първия сет сочеха 14 уинъра на сметката му срещу само два за съперника. Баутиста Агут определено подобри защитата си след почивката, а още в първото му подаване, Федерер допусна серия от леки грешки и изостана с 0-40. Роджър обаче реагира безкрайно хладнокръвно и спечели следващите пет точки, за да изравни геймовете – 1-1.

Федерер издебна своя миг за атака и при 4-4 си осигури три поредни брейкбола с изящен форхенд уинър и веднага проби с класно представяне на мрежата. След едноминутната почивка Маестрото затвори мача с протоколен сервис гейм на 15.