Федерер се разправи с Долгополов и очаква Димитров в трети кръг

Australian Open, II кръг
Роджър Федерер – Александър Долгополов 6-3 7-5 6-1

Роджър Федерер изнесе брилятна лекция по атакуващ тенис на Александър Долгополов и го победи с 6-3 7-5 6-1 във втори кръг на Australian Open. Сервисът на Маестрото беше на повече от впечатляващо ниво днес и за сет и половина той успя да забие 17 аса.

Сякаш това не създаваше достатъчно проблеми на Долгополов, а и движението на Федерер по корта впечатляваше. При 3-2 в откриващия сет украинецът пласира една от марковите си къси, само че Роджър се изстреля към топката и с начина, по който я достигна, сякаш върна часовника с 15 години назад.

Маестрото проби за 4-2 с гейм на нула, а при увереността, с която сервираше, този аванс беше абсолютно достатъчен и сетът приключи с още един звучен ас. Долгополов се измъкна от два по-завързани гейма след почивката и поддържаше баланса в резултата до 5-5. В този момент обаче, напрежението надделя и украинецът атакува мрежата, за да отрази брейкбол, но ретурът на Федерер го свари неподготвен.

Роджър проби и фиксира резултат от 7-5 с отчайваща за съперника лекота. Долгополов изглеждаше неспособен да промени играта си и да се противопостави на Федерер в третия сет и го загуби катастрофално с 1-6, двубоят като цяло продължи час и 34 минути.

Така Маестрото вече е в трети кръг, където ще играе срещу Григор Димитров. Федерер и Димитров се сблъскаха на четвъртфинал в Бризбън и българинът за първи път спечели сет срещу идола си, но все пак загуби двубоя с 4-6 7-6(4) 4-6.