Федерер срещу Зверев във финал за историята

Роджър Федерер е на прага на още едно голямо постижение в кариерата си, ако успее да спечели титлата в Монреал срещу Александър Зверев. При краен успех Местрото ще събере 27 трофея от престижните серии и ще се изравни на второто място във вечната класация с Иван Лендъл с общо 94. Само Джими Конърс има повече – 109.

Също така швейцарецът ще си гарантира, че ще е сред първите двама поставени на US Open и ще влезе в битка с Рафа Надал за първото място в ранглистата на предстоящата надпревара в Синсинати.

Федерер е безкомпромисен през финалите през този сезон – 5-0 и е с впечатляващия баланс от 35 победи и само две загуби. Успехът на полуфиналите над Хаасе беше 16-ти пореден за него и той изравни най-дългата си победна серия от 2012-а насам.

Александър Зверев е с девет поредни успеха и записа рекордните си за сезона 45 победи. Той загуби само един от досегашните пет финала, в които игра през 2017-а – именно от Федерер в Хале, където взе само 4 гейма на ветерана след 1-6 3-6 за 53 минути.

Саша е най-младият финалист на Coupe Rogers от Новак Джокович през 2007 г.

Той се надява да се присъедини към Джо-Вилфрид Цонга като втория играч извън Голямата четворка, успял да спечели повече от един Мастърс.

Германецът може да стане и 11-ият шампион през този сезон, на когото му се е налагало да отразява мачбол по пътя към трофея, след като се справи с три по време на мача с Ришар Гаске.

Финалът Федерер – Зверев започва малко след 23:00 ч. наше време в неделя.