Фонини и Вердаско са във втори кръг в Стокхолм

Intrum  Stockholm Open, първи кръг
Фабио Фонини – Малек Джазири 7-5 6-1

Фабио Фонини започна участието си на АТР250 турнира в Стокхолм с чиста победа 7-5 6-1 над Малек Джазири. Победителят трябваше да наваксва брейк в първия сет, а след като го направи, поведе. После не допусна същия сценарий и бе далеч по-убедителен във втората част.

Италианецът изостана 0-40 в първия гейм, но навакса пасива и стигна до дюс. Впоследствие спаси нов брейкбол, но така и не затвори гейма – 0-1. Джазири затвърди и не даваше признаци, че ще изпусне преднината си.

В четвъртия гейм Фабио стигна до топка за рибрейк при 40-30 и нямаше нужда от нов шаснс – 4-4. Последваха да оспорвани гейма, в които посрещащите стигнаха до дюс, но нищо повече. Фонини се мобилизира пръв и взе подаване на нула за 6-5, а после проби и взе сета – 7-5.

Световният №27 не допусна отпускане в началото на втория сет и загуби само точка в първите два гейма – 2-0. Фабио вече взимаше много по-лесно подаванията си и това му позволи да хвърля повече сили от посрещане.

В шестия гейм Фонини поведе 40-15 и реализира втория скрит мачбол, а после подаваше за победата и завърши с гейм на нула – 6-1.

Напред продължава и Фернандо Вердаско, който спря Робин Хаасе 6-3 6-1.