Фонини не даде сет на Харисън, Пер най-после сложи край на серията от поражения

Miami Open, I кръг
Беноа Пер – Мартин Клижан 7-6(4) 6-3
Фабио Фонини – Райън Харисън 6-4 7-5

Фабио Фонини показа качествен тенис в първия си мач на Miami Open и вдъхна надежди на феновете си с 6-4 7-5 над Райън Харисън.

Играта на американеца определено не се получаваше днес, а и болки в гърба започнаха да го измъчват още през първия сет. Фонини проби рано за 2-1 и макар Харисън да успя да изравни резултата за 3-3, веднага след това загуби подаването си отново и поиска медицински таймаут. Италианецът пък затвърди на нула за 5-3, а в заключителното си подаване мина през два отразени брейкбола, за да фиксира 6-4 на таблото.

Харисън опита да вземе инициативата след почивката и поведе с 3-0 гейма, само че Фонини изравни до 3-3, а при 5-5 нанесе решаващ удар с втори пробив в сета, а съперникът му предаде мача след поредния си слаб ретур, който дори не намери очертанията на корта. Фонини продължава напред срещу Жоао Соуса.

Същевременно, Беноа Пер спечели двубоя срещу не по-малко непредвидимия от него на корта Мартин Клижан със 7-6(4) 6-3. По този начин французинът сложи край на серията си от пет поредни поражения в мъжкия тур. Пер ще се изправи във втори кръг срещу Пабло Куевас.

Никола Маю, който през миналия сезон спечели титлата на двойки в Маями заедно с Пиер-Юг Ербер, потегли победно на сингъл – 6-3 6-2 над Майкъл Мо. Маю продължава срещу Стийв Джонсън, а победителят от този мач потенциално може да се сблъска с Григор Димитров в трети кръг.

Още резултати: Йошихито Нишиока – Джордън Томпсън 1-6 6-4 6-3, Жереми Шарди – Факундо Багнис 6-2 6-2, Доналд Йънг – Дъстин Браун 6-3 1-6 6-2, Ернесто Ескобедо – Даниел Евънс 7-5 0-6 6-3, Дуди Села – Крисчън Харисън 6-1 6-1.