Фонини победи Монако и изравни за Италия срещу Аржентина

Фабио Фонини мина през Хуан Монако за 1 час и 39 минути след 6-1 6-1 7-5 и така изравни резултата между Италия и Аржентина на Купа Дейвис, след като в петък Федерико Делбонис се справи с Андреас Сепи със 7-6(4) 3-6 6-3 7-6(3) за 3 часа и 38 минути.

Мачът започна много непредсказуемо, след като двамата си размениха общо три брейка в началото и италианецът поведе 2-1. Вторият гейм пък беше единственият, в който той показа някаква слабост.

Нищо през втората част не се промени и Монако продължи да печели твърде малко от точките си на първи сервис, а играта му в защита беше разочароваща. Аржентинецът успя да вземе само едно от подаванията си. Фонини пък се възползваше от най-минималните грешки на противника си, който рядко даваше брейкболи без битка.

Най-решаващ от психологическо значение бе третият сет. В него имаше и много повече оспорвани геймове, а изходът му не беше ясен почти до последно. При 5-5 обаче Фонини усети, че правилният момент да удари е настъпил. Той успя да пробие, а после затвърди брейка си и завърза четвъртфинала.

Мачът на двойки между Марко Чекинато и Паоло Лоренци срещу Хуан Мартин дел Потро и Гуидо Пея пък става още по интересен.