Гаске е първият съперник на Надал в Синсинати

The Western & Southern Open, първи кръг
Ришар Гаске – Джон Патрик Смит 6-4 6-4

Ришар Гаске записа чиста победа над световния №218 Джон Патрик Смит с 6-4 6-4, като така се превърна и в първия съперник на топ поставения на турнира в Синсинати Рафаел Надал, който от другата седмица отново ще се завърне като №1 в света заради отказването на Роджър Федерер.

Френският тенисист тръгна с пробив и го затвърди с гейм, минал през 30-40. В петата част световният №29 изпусна две последователни топки за двоен пробив, но си заслужи нова и покачи на 4-1. Следващите три гейма обаче бяха за неговия съперник и се стигна до 5-4. При този резултат Гаске сервираше за сета, като този път всичко мина по план за него – 6-4.

Смит заигра равностойно след почивката и даже първи проби, повеждайки 4-3. Това обаче остана последното, с което се отчета в мача. Ришар вдигна нивото си и бързо затвори двубоя – 6-4.