Гаске се оттегли в Базел, чисти победи за Сок и Карено-Буста

Swiss Indoors Basel, I кръг
Ришар Гаске – Гуидо Пея 2-6 1-2 и отказване на Гаске

Ришар Гаске прекара едва 38 минути като участник в Swiss Indoors Basel и се оттегли заради контузия в крака при резултат 2-6 1-2 срещу Гуидо Пея на старта на турнира. Французинът пристигна на швейцарска земя след титла в Антверпен, а и имаше да защитава точки от миналогодишното достигане до полуфинал, но вместо това Пея записа първа победа от четири мача насам.

Гаске изигра откриващия сет днес изключително сковано и пасивно, като загуби още второто си подаване на нула, а аржентинецът го проби още веднъж за 6-2 гейма. Французинът поиска медицински таймаут в почивката между сетовете и опита да продължи битката във втората част, но отново допусна брейк за 1-2 и се оттегли от турнира.

Същевременно, Пабло Карено-Буста взе испанското дерби в Базел със 7-5 6-3 срещу Фернандо Вердаско и ще има доста сериозен противник във втори кръг в лицето на Марин Чилич. А Джак Сок очаквано се справи с Адриан Манарино (6-3 6-3) и продължава срещу Марсел Гранойерс.