Гаске записа комфортна победа срещу Чорич

Ришар Гаске записа комфортна победа срещу втората ракета на Хърватия Борна Чорич 6-2 7-6(5) 6-1, за да даде преднина на Франция в полуфиналния сблъсък срещу Хърватия в Задар в борбата  за място в мача за трофея в Световната група на Купа Дейвис.

В откриващия мач между двата отбора французинът демонстрира невероятна ефективност и даде увереност на своите, въпреки липсващите звезди на Франция. В първия сет Гаске сякаш просто не можеше да сгреши. На няколко пъти изненада Чорич с неочаквани дроп шотове, а играта му на мрежата беше изключително добра.

Хърватинът пък направи цели 9 непредизвикани грешки срещу само 2 за съперника си и спечели само 3/11 точки на втори сервис и се чувстваше доста некомфортно на корта, което донякъде беше породено и от колоритните гостуващи фенове.

Чорич все пак намери играта си след почивката и имаше отличната възможност да изравни, когато просто трябваше да вземе подаването си, но не удържа и беше пробит, а колебливостта му беше любезна покана за Гаске да вземе инициативата и той не сбърка.

В последния сет пък френският представител накара капитана Яник Ноа да се гордее с него, включвайки на още по-висока скорост и довърши съперника си.

В следващия мач обаче местният любимец Марин Чилич ще излезе срещу Лука Пуи, за да се опита да изравни резултата.