Германия запази надежди за финал в Хопман къп

Германия победи Франция с 2-1 и запази шансове за класиране за финала на тазгодишното издание на Хопман къп. Двата отбора си размениха по една победа на сингъл и всичко се реши в двубоя на смесени двойки.

Мачът при жените бе по-интересен, след като Каролин Гарсия взе убедително първия сет, а вторият приключи с тайбрек, който отново бе на сметката на французойката 6-2 7-6(5).

Александър Зверев нямаше никакви проблеми срещу Кени дьо Шепе и спечели с 6-2 6-2 за по-малко от час. Младокът проби на 5 пъти съперника и не удържа само едно свое подаване.

На смесени двойки немският дует Зверев/Лизицки спечели с 6-4 7-6(6) [10-8] и вече е с една победа и една загуба, а французите –  с две загуби. По-късно днес е мачът между Australia Green и Великобритания.

Ако два отбора са с еднакви показатели, първият критерий за изготвянето на класирането е по-големият общо брой победи. След това е по-добрият процент спечелени сетове, а след него процентът на геймовете. Ако и те са равни, се взима предвид директният двубой.