Гофен допусна обрат срещу световния №122 в Антверпен

European Open, 1/4-финал
Давид Гофен – Стефанос Циципас 6-2 6-7(1) 6-7(4)

Топ поставеният Давид Гофен загуби 1/4-финалния си мач на турнира в Антверпен от световния №122 Стефанос Циципас 6-2 6-7(1) 6-7(4). Белгиецът взе лесен първи сет, но до края през повечето време бе в догонваща позиция. За победителят това е първа победа над представител на топ 10 и първи АТР 1/2-финал.

Световният №10 изпусна три брейкбола в първия гейм, но в третия проби – 2-1, а после затвърди. До края белгиецът налагаше своята игра, а в седмия гейм предреши всичко с нов пробив – 5-2. При този резултат сервираше за сета и го затвори с гейм на 15 – 6-2.

Гофен пропусна три брейкбола в третия гейм след почивката, а до 6-6 никой не стигна до възможност да пробие противника. В тайбрека гръцкият тенисист дръпна 4-0 точки и завърши категорично 7-6(1).

Циципас реализира два брейка и допусна един за 4-3 в решителната част. При 5-4 световният №122 сервираше за победата, но предаде подаването си – 5-5. Стефанос проби за 6-5 и отново подаваше за успеха, но пак не успя – 6-6.

В тайбрека обаче отново бе по-добър – 7-6(4).