Гофен и Зверев с чисти победи, Монфис даде сет на Долгополов

Australian Open, II кръг

Давид Гофен – Радек Щепанек 6-4 6-0 6-3

Давид Гофен записа победа в последователни сетове срещу Радек Щепанек и продължава в трети кръг в Мелбърн. Белгиецът имаше леки колебания само в първите няколко гейма на срещата, но после вдигна нивото си и го запази до самия край, което му позволи да доминира през цялото време до края.

Двамата размениха по брейк до 2-2, а световният №11 трябваше да неутрализира нов шанс за пробив в шестия гейм. Това се оказа и последното му по-сериозно изпитание. Той се справи, а още в следващата част проби, което му осигури и частта – 6-4.

Във втория сет Гофен дръпна експресно с ранен брейк, а после затвърди с бърз сервис гейм на нула за 2-0 в своя полза. Това пречупи съпротивата на опонента му и Щепанек бързо изостана 0-5. В последния гейм белгиецът пропиля 5 сетбола преди да сложи точка на частта – 6-0.

След почивката Гофен дочака своя момент в седмия гейм, след като преди това почти не оказваше съпротива при посрещане. Той реализира брейк за 4-3 и не остави повече шанс на съперника.

Победа в последователни сетове записа и Александър Зверев, който се наложи над Франсис Тиафо 6-2 6-3 6-4. Гаел Монфис продължава след успех над Александър Долгополов 6-3 6-4 1-6 6-0.

Други резултати: Иво Карлович – Андрю Уитингтън 6-4 6-4 6-4; Беноа Пер – Фабио Фонини 7-6(3) 4-6 6-3 3-6 6-3.