Гофен навакса изоставане от 1-5 в първия сет и с чиста победа достигна 1/8-финал в Монте Карло

Monte-Carlo ROLEX Masters, II кръг
Давид Гофен – Николас Алмагро 7-5 6-1

Давид Гофен трябваше да има труден следобед, когато изостана 1-5 в първия сет срещу Николас Алмагро в мача им от II кръг в Монте Карло, но после тотално обезличи съперника си за 7-5 6-1 и място на 1/8-финалите.

Испанецът започна впечатляващо и поведе 40-0 в откриващия гейм, като се възползва от третия брейкбол, за да вземе подаването на съперника. После затвърди с бърз сервис гейм на нула и вече държеше всичко в своите ръце.

57-ият в света безпроблемно взимаше точки от посрещане и покачи преднината си на 3-0, като затвърди и двойния брейк.

Задачата за Алмагро изглеждаше прекалено лесна, което му изигра и лоша шега. Той видимо се поотпусна и започна да подхожда малко по-непрежно към някои ситуации, което не остана ненаказано от Гофен.

13-ият в света успя да възстанови изоставане от 1-5, обезличавайки съперника, а при преднина от 6-5 взе шести пореден гейм, за да подпечата пълния обрат – 7-5.

Двамата тенисисти взеха подаванията си след почивката, но на корта вече имаше само един играч – Давид Гофен. Алмагро изглеждаше шокиран от допуснатия обрат и не спираше да греши, което улесни задачата на съперника му.

Белгиецът просто държеше топката на корта без да форсира излишно разиграванията и серията се покачи на 11 спечелени от последните 12 изиграни гейма за 5-1.

При 30-15 в седмия гейм Гофен стигна до мачбол с прецизен пасинг шот, а после затвори частта на 30 за 6-1.