Гофен ще играе с Григор или Истомин в Ротердам

ABN AMRO World Tennis Tournament, II кръг

Давид Гофен – Робин Хаасе 5-7 6-4 6-4

Давид Гофен направи обрат срещу Робин Хаасе 5-7 6-4 6-4 в Ротердам и ще играе на 1/4-финал срещу Григор Димитров. Димитров няма загуба в шест мача срещу Гофен, три от които на ниво АТП. Двамата играха два пъти в последните три седмици, като нашият спечели категорично с 6-3 6-2 6-4 на четвъртфиналите на Откритото първенство в Австралия, а миналата неделя той триумфира със 7-5 6-4 над белгиеца и на финала на турнира в София.

След два бързи сервис гейма на нула първи до шанс да вземе подаването на съперника си стигна Давид Гофен, който дръпна 40-30 в третия гейм, но не успя да пречупи световния №57. В следващата част белгиецът изостана 0-40, а съперникът му се възползва от първата възможност и натрупа ранна комфортна преднина, особено след кат озатвърди брейка за 4-1.

В седмия гейм Хаасе все пак не удържа и бе пробит – 4-3. Когато обаче нещата вървяха към тайбрек, финалистът от София даде златна възможност на опонента си при 5-6, след като изостана 30-40. Холандецът бе безкомпромисен и реализира сетбола – 7-5.

През втория сет световният №11 драстично подобри играта си, докато обратното важеше за тенисиста от другата страна на мрежата, който още в началото трябваше да спасява брейкбол.

В третия гейм Гофен стигна до нова точка за пробив, като този път реализира възможността, а после затвърди с бърз сервис гейм – 3-1.

До края белгиецът не даде поводи на Хаасе да го поставя под напрежение и доигра сета без да дава брейкболи – 6-4.

В третата част белгиецът реализира брейк в деветия гейм, а после сервираше за мача и се справи.