Гофен тръгна с победа, Южни си осигури мач с бронзовия медалист Нишикори

Western&Southern Open, I кръг
Давид Гофен – Николос Басилашвили 7-5 6-3

Давид Гофен започна участието си на Western&Southern Open в Синсинати по малко колеблив начин срещу Николос Басилашвили, но се справи със 7-5 6-3 за близо час и половина игра. Така белгиецът продължава в следващия етап срещу Бърнард Томич, който мина с 6-4 6-3 през Жоао Соуса.

През първата част поставеният под №11 в основната схема на турнира започна добре и материализира пробив още в третия гейм, а после дръпна 3-1. Коравият му съперник обаче не се предаде и се върна в мача и изравни. Последваха спокойни геймове, в които двамата изчакваха удобен момент да направят решителна крачка, а това стори Гофен, който проби отново за 6-5, а после спечели и подаването си, за да вземе сета.

След почивката мачът изгуби всякаква интрига и белгийският тенисист беше пълен господар на корта. Безпорблемно поведе 5-1 гейма и някъде в този момент реши да спести малко сили, което пък му докара главоболия, защото Басилашвили върна единия пробив в осмия гейм, след като спаси пет мачбола. Огромното усилие, което положи, обаче не му остави сили за след това и той допусна нов брейк, което означаваше край за него – 3-6.

В друг мач, който завърши, Михаил Южни се справи с Тейлър Фриц 6-1 6-3, което му донесе мач срещу бронзовия медалист Кей Нишикори в следващия кръг.