Гофен загуби сет срещу Стаховски, Тийм взе още една лесна победа

Telenornet

Ролан Гарос, II кръг
Доминик Тийм – Симоне Болели 7-5 6-1 6-3
Давид Гофен – Сергей Стаховски 6-2 6-4 3-6 6-3

Доминик Тийм затвърди мнението на специалистите, че е един от фаворитите на тазгодишния Ролан Гарос и записа втора чиста победа в Париж, като този път повали Симоне Болели със 7-5 6-1 6-3.

Австриецът се нуждаеше от малко време, за да напипа игровия си ритъм и изостана с 0-2 гейма, но бързо изравни резултата, а в заключителните мигове започна да натиска все повече съперника. Болели се отърва от три брейкбола при 4-4, само че капитулира в следващото си подаване и предаде сета с 5-7.

Резултатът в следващата част лъже, защото въпреки че сочи 6-1 в полза на Тийм, битката бе доста оспорвана, но пък световният №7 триумфира в почти всички ключови моменти. Болели продължи съпротивата и в третата част, макар че постоянно бе в позицията на догонващ, както в резултата, така и в отделните разигравания. По подобие на първия сет, италианецът измъкна тежка битка след 8 спасени брейкбола за 3-3, но се пропука в следващото си подаване и Тийм затвори мача с 6-3.

Доминик продължава напред срещу Стийв Джонсън, който спря Борна Чорич с 6-2 7-6(8) 3-6 7-6(6). Американецът посвети победата на баща си, който почина на 11 май. Чорич пък коментира: „Невероятно е, че Стийв успя да играе по такъв начин въпреки обстоятелствата.“

Същевременно, Давид Гофен се присъедини към участниците в III кръг на турнира след 6-2 6-4 3-6 6-3 над Сергей Стаховски. Това е трета поредна победа за белгиеца над този съперник в ATP тура. Гофен имаше игрово превъзподство и макар да загуби сет в оспорваната битка, разликата в класите все пак го изпрати в следващия рунд в Париж. Гофен продължава срещу Хорасио Себайос, който изхвърли от турнира Иво Карлович със 7-6(5) 7-6(5) 6-3.