Димитров и Зверев загубиха първия си мач като тандем

FAST4 Showdown
Димитров/Зверев – Кирьос/Хюит 1-4 4-2 [3-5]

Григор Димитров и Александър Зверев за първи път сформираха дует и загубиха мача си на двойки срещу Лейтън Хюит и Ник Кирьос с 1-4 4-2 [3-5]. Срещата бе част от демо трнира FAST4 Showdown в Сидни, където българинът и германецът взеха сингъл двубоите си съответно срещу Лейтън Хюит и Ник Кирьос.

Българо-германският дует поведе 1-0 гейма, а австралийците изравниха след част, в която Кирьос доминираше изцяло с началния си удар – 1-1.

В третия гейм Саша и Григор трябваше да неутрализират брейкбол, но Хюит пласира перфектно воле на мрежата и даде аванс на отбора си – 2-1.

Представителите на домакините продължиха серията си и взеха първия сет – 4-1.

Григор и Саша дръпнаха 2-0 след подновяването на играта. В третия гейм шоуто придоби съвсем друго измерение, а при 30-40 Григор дори се качи на стола на съдията, за да спори с него, което разсмя всички по трибуните. В крайна сметка при 40-40 Зверев изкара лесен форхенд в аут – 2-1.

При 3-2 Димитров имаше сервис, за да изравни сетовете и двамата със Зверев изпълниха задачата си – 4-2.

Всичко се реши в тайбрек, в който Кирьос и Хюит се наложиха с 5-3 точки.