Григор прекъсна негативната серия с убедителна победа в I кръг на Уимбълдън

Wimbledon, 1-и кръг

Григор Димитров – Бьорн Фратанджело 6-3 6-4 6-2

Григор Димитров прекъсна негативната серия от шест поредни загуби и се поздрави с категорична победа над Бьорн Фратанджело с 6-3 6-4 6-2 на старта на Уимбълдън.

Американецът имаше проблеми още в първия си сервис гейм в мача, но с помощта на бекхенд воле отрази точка за пробив и се измъкна.

Фратанджело направи двойна грешка при 3-2 за Григор, с която изостана с 15-30, и след още два предизвикани пропуска първият пробив в мача бе факт.

До края на сета форхендът на българина функционираше отлично и той нямаше проблем да затвори частта с 6-3 гейма.

Фратанджело започна лошо и втория сет и след двойна грешка и форхенд встрани предаде подаването си още в самото начало.

В следващите минути Григор се бе фокусирал главно върху своите подавания и в стил Федерер просто поддържаше аванса. При 4-2 българинът достигна до 30-30 на сервис на американеца след прецизна къса топка от бекхенд, но последваха два аса и геймът приключи без възможности за пробив.

При 5-4 ракета №1 на България сервираше за сета, но допусна две двойни грешки и изостана с 15-30. Сервисът му помогна да изравни точките, а след един майсторски подсечен смаш и още едно добре подготвено излизане на мрежата, частта приключи с победа за Димитров.

Фратанджело трябваше да започне позитивно третия сет, но след двойна грешка и още един груб пропуск на воле отново изостана още на старта.

Вторият пробив, който окончателно да прекърши съпротивата на американеца, не закъсня. Това стана при 3-1 гейма, когато Григор пласира мощен минаващ удар от бекхенд и предизвика грешка на излезлия на мрежата свой опонент.

Двамата си размениха по един бърз сервис гейм и се стигна до 5-2 за българина и сервис за мача. Димитров допусна двойна грешка и след удар не с центъра на кордажа резултатът стана 30-30, но след още две предизвикани грешки на Фратанджело, мачът приключи с победа за българина.

Съперник във втори кръг на Григор ще бъде Жил Симон, който се справи трудно с Янко Типсаревич с 4-6 6-4 7-5 6-3.