Гледайте на живо: Григор Димитров – Дамир Джумхур 4-6 6-4 6-3

Гледайте на живо: Григор Димитров - Дамир Джумхур 4-6 6-4 6-3

Григор Димитров излиза срещу Дамир Джумхур в мач от втория кръг на турнира в Делрей Бийч. Двубоят ще започне малко след 1:00 ч. след полунощ наше време. Срещата ще може да се наблюдава пряко по телевизия Diema Sport2, както и от линковете в TennisKafe.com.

I Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Джумхур си осигури двубой с българина след победа над Ричардас Беранкис с 6-4 6-2. Това ще е първа среща между двамата. Дамир Джумхур е на 23 години, висок е 175 см и е 88-и в световната ранглиста.

Коментари на живо:

00:00 ч. Българинът е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.10 срещу 7.00 за Джумхур.

00:05 ч. Ако Григор преодоле и второто си препятствие в Делрей Бийч, на четвъртфиналите ще се изправи срещу осмия поставен Адриан Манарино.

1-0 – Мачът започна със сервис на Димитров, който не даде и точка на съперника си.

2-0 – Пробив! След два аута на Джумхур се стигна до брейкбол, но сервисът му помогна да го отрази. С добра игра на мрежата Григор получи нов шанс за брейк, при който Джумхур изкара топката в аут от форхенд по обратния диагонал.

3-0 – Димитров поведе с 40-15, но Джумхур показа отлична игра в защита. След малко с хубав сервис българинът затвърди.

3-1 – Първи гейм в мача на сметката на босненеца.

4-1 – Отново убедителен на сервис Григор печели подаването си на нула.

4-2 – Българинът имаше възможност да поведе с още един брейк, но Джумхур се спаси.

4-3 – Пробив! След форхенд в мрежата Григор изостана с 0-40, а след бекхенд в аут пробивът стана факт.

4-4 – Убедителен сервис гейм за световния №88, който изравнява геймовете.

4-5 – Пробив! След две поредни топки в аут Джумхур получи нов шанс за брейк, но Григор подходи агресивно и го спаси. Босненецът атакува на мрежата и стина до нов брейкбол, който отново Димитров отрази, но последва двойна грешка и след продължително разиграване Джумхур излезе напред в резултата.

4-6 – Гейм и сет за Джумхур! Сервис гейм на нула за Джумхур, с което спечели сета.

0-1 – Пробив! Димитров продължи да играе разконцентрирано и загуби първите две точки от сета, а след неуспешен опит за удар над глава Джумхур стигна до два поредни брейкбола. При първи не успя, но при втория Григор сгреши от форхенд и му даде гейма.

1-1 – Пробив! Григор стигна до 15-40, но не може да се възползва от нито една от двете точки за връщане на пробива, след което с дълбок имощен форхенд стигна до нова и с уинър от форхенд по обратния диагонал спечели гейма.

1-2 – Пробив! Нов тежък сервис гейм за Димитров, който изостана с 0-40, спечели следващите две точки, но не мода да отрази третия брейкбол.

1-3 – Джумхур спечели подаването си и си осигури аванс от спечелен сервис гейм в сета.

2-3 – Българинът поведе с 40-0, даде две точки на съперника си, но с хубава атака на мрежата записа гейма на сметката си.

3-3 – Пробив! Димитров се пребори за 30-15 с хубава размяна на мрежата, завършила с минаващ удар, поведе с 30-40 и върна пробива.

4-3 – Макар и с известни затруднения, Димитров спечели сервис гейма си и поведе в сета.

4-4 – Босненският тенисист спечели подаването си на нула.

5-4 – С хубав сервис Григор поведе с 40-15 и с още един успешен начален удар, който Джумхур не можа да върне в игра, приключи гейма.

6-4 – Пробив и сет за Димитров! Джумхур сервираше за оставане в сета, но Димитров го притисна за 0-40 и при втория брейкбол изравни сетовете.

0-1 – Пробив! С бекхенд уинър по правата Григор поведе с 40-30, но последваха две двойни грешки, форхенд в аут и пробив.

0-2 – Джумхур, който не можеше да повярва на пробива си в предишния гейм, се възползва от подаръка и затвърди.

1-2 – След бекхнед в аут на 88-ия в света Григор спечели първия си гейм в третия сет.

1-3 – Бърз и убедителен сервис гейм на Джумхур.

2-3 – Аут и неуспешен опит за къса и 0-30, но Димитров атакува и изравни, след което стигна и до геймбол, а със сервис уинър спечели подаването си.

3-3 Пробив! Хубави ретури и 0-30, Григор поведе с 15-40 и след аут на Джумхур пробивът стана факт.

4-3 – Григор спечели първата точка с красиво бекхенд воле по правата, поведе с 40-15 и допусна нова двойна грешка, но приключи гейма, стигайки къса топка, която завърши по безпощаден начин.

5-3 – Пробив! Григор стабилизира леко разклатената си самоувереност, притисна съперника си и го проби.

6-3 – Гейм, сет и мач за Димитров! Григор сервираше за мача, но Джумхур поведе с 15-40, но Григор спаси двата брейкбола, поведе и с хуббав сервис стигна до победата.