Гледайте на живо: Григор Димитров – Доминик Тийм 5-7 2-6

Гледайте на живо: Григор Димитров  - Доминик Тийм 5-7 2-6

Григор Димитров ще се опита да достигне до третия си полуфинал за сезона на турнира Abierto Mexicano TELCEL в Акапулко. Съперник на българина е младият австриец Доминик Тийм, който в началото на тази седмица се изкачи до рекордното си 15-то място в световната ранглиста. Мачът е трети на централния корт и ще започне след 04:00 ч. българско време.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Срещата ще може да се наблюдава от линковете в TennisKafe.com. Двамата до момента не са се срещали на ниво ATP, а Тийм пристигна в Акапулко след две участия на клей – в Буенос Айрес, където спечели титлата и в Рио де Жанейро, където достигна до полуфиналите.

Коментари на живо:

03:45 ч. Григор е фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.50 срещу 2.50 за Тийм.

03:50 ч. Ако Григор преодолее и третото си препятствие в Акапулко, на полуфиналите ще се изправи срещу американец – Сам Куери или Тейлър Фритц.

0-1 – Пробив! Битката обещана да оспорвана. Още в първия гейм Тийм спечели дълго разиграване при 30-30 и стигна до точка за пробив. Последва грешка от форхенд на Григор и брейкът е факт.

0-2 – Тийм затвърждава пробива след силно сервиране и два аса.

1-2 – С добър втори сервис и ретур в аут Григор достигна до геймбол при 40-30, но после сгреши воле, за да се стигне до дюс. Заредиха се равенства и след близо 10 минути, българинът спечели първия си гейм.

2-2 Пробив! Геймът започна добре за Димитров, който дръпна с 0-30, но малко по-късно с поредния си форхенд уинър австриецът изравни. Последваха две грешки от двамата, за да се стигне до нов дюс. С добър ретур българинът затрудни съперника и си осигури точка за връщане на пробива, но Тийм се измъкна с ас. От втория си опит обаче нашият успя.

3-2 – За пръв път от началото Димитров повежда. С добри бекхенди Григор си осигури преднина от 40-0 и приключи гейма с ас от втори сервис.

3-3 – Тийм спечели подаването си на 15.

4-3 – Григор удържа нов брейкбол при 30-40 с печелившо воле, а след това оспорва съдийско решение и спечели, след като топката му закачи линията с милиметър и точката се преигра иначе щеше да е нов пробив. Общо три възможности отрази Димитров, преди най-накрая да спечели гейма си.

4-4 – Димитров пропусна отличен шанс да стигне до скрит сетбол при 30-30, след което Тийм изравни.

5-4 – Григор е на един гейм от първия сет.

5-5 – С хубав бекхенд Димитров принуди Тийм, който беше излязъл на мрежата, да сбърка, но с добър сервис и форхенд уинър Доминик изравни.

5-6 – Пробив! С две грешки започна геймът и 0-30 в полза на Тийм, но българинът изравни. С ретур в аут Григор си осигури геймбол. За съжаление българинът не успя, а после изкара форхенд, което означаваше скрит сетбол за Тийм. С успешно воле – нов дюс. При втория си опит за съжалание австриецът успя.

5-7 – Сет за Тийм! С поредния си светкавичен форхенд Тийм стигна до 40-30 и сетбол, а после с още един затвори частта.

0-1 – Пробив! Лошо начало на втората част. Тийм достигна до 15-40 и две точки за пробив. Григор отрази първата, след което игра внимателно и прецизно, за да изравни за 40-40. Но при третия си шанс Тийм проби, а Григор си счупи ракетата.

0-2 – Доминик Тийм затвърди пробива, след като при 40-30 изстреля снаряд от сервис и българинът прати форхенда си в мрежата.

1-2 – Григор направи няколко грешки и позволи геймът да премине през дюс, но накрая удържа.

1-3 – Безпроблемен гейм за австриеца, който отново повежда с два разлика.

2-3 – Григор не позволи да бъде поставен под напрежение и взе гейма си на 15, като го затвори със силен сервис, който принуди Тийм да прати ретура си в мрежата.

2-4 – Тийм дръпна комфортно с 40-0, след което Григор отговори с бекхенд ретур уинър, а после с още един. С трети пореден уинър от обратен удар се стигна до дюс. Австриецът стигна и до четвърти геймбол, но Димитров спечели надлъгване на мрежата. В крайна сметка Тийм все пак удържа.

2-5 – Пробив! С бекхенд в аут Григор даде скрит мачбол на Тийм и австриецът не чака втора покана. Доминик ще сервира за мача…

2-6 – Победа за Тийм! Австриецът стигна до три мачбола и приключи двубоя след бекхенд на българина в мрежата.