Гледайте на живо: Григор Димитров – Иво Карлович 7-6(0) 7-6(2)

Гледайте на живо: Григор Димитров - Иво Карлович 7-6(0) 7-6(2)

Григор Димитров за втора поредна година достигна полуфиналите на TEB BNP Paribas Istanbul Open и този път съперникът му се казва Иво Карлович. Мощно сервиращият хърватин нямаше победа на сингъл през сезона преди да пристигне в Истанбул, но в петък си подсигури място сред последните четирима със 7-6(2) 6-7(5) 6-4 Марсел Гранойерс.

Полуфиналът между Димитров и Карлович е втори в програмата на централния корт и ще започне не преди 16,30 ч. Срещата ще може да се наблюдава по БНТ 1, както и от линковете в TennisKafe.com.

Карлович води с 2-1 в преките двубои с Григор, като на клей двамата са си разменили по една победа. През 2013-а в Загреб бомбардирът от сервис спечели със 7-6(3) 7-6(3), а през следващия сезон първо българинът триумфира със 7-6(3) 6-4, след което Карлович взе успеха на Ролан Гарос с 6-4 7-5 7-6(4).

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

16:35 ч. – Ако Григор успее да се класира за финала, негов съперник ще е аржентинец – един измежду Диего Шварцман и Федерико Делбонис.

16:40 ч. Българинът е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за победа 1.36 срещу 3.25 за Карлович.

1-0 – Труден отриващ гейм за Григор, в който той на два пъти не прецени добре крачките си, но стигна до геймбол и завърши с ас по правата.

1-1 – Експресен гейм на нула за хърватския бомбардир от начален удар.

2-1 – Димитров намери ритъма на сервиса си в този гейм, а и зарадва феновете по трибуните с удар между краката. При 30-30 Карлович пробва да атакува мрежата, но Григор свали топката ниско в краката му от бекхенд и с още един хубав сервис си осигури 2-1.

2-2 – Карлович поведе с 30-0, с втори сервис от 193 км/ч стана 40-0, но след това Григор успя да влезе в разиграване и Иво сбърка волето си. При следващата точка обаче хърватинът спечели гейма си.

3-2 – След форхенд в аут на Григор стана 30-30, но последва печеливш сервис на Димитров. Карлович стигна до дюс с отлична игра на мрежата, а след това българинът допусна двойна грешка. С ас по правата Григор я отрази, а след форхенд по диагонала в аут на Карлович и бомбен сервис Григор спечели сервис гейма си.

3-3 – Отново бърз сервис гейм за хърватския гигант.

4-3 – Два сгрешени ретура и 30-0, атака на мрежата на Григор и 40-0, след което приключи сервис гейма си.

4-4 – Сервис гейм на нула и за Карлович.

5-4 – Геймът започна с отличен ретур на Иво, но след това Димитров спечели разиграване от основната линия и повече не даде точка на съперника си в гейма.

5-5 – Първата точка бе за Григор, но следващите четири бяха за Карлович.

6-5 – Димитров поведе с 40-0 и с нов хубав сервис, който Иво не можа да върне в игра, спечели гейма си.

6-6 – Григор спечели хубава точка за 15-15, а това стигна и до 30-30, но бекхендът по правата излезе в аут. Последва ретур в краката на Карлович и дюс. С хубав втори сервис Иво си осигури предимство и спечели точката, след което съдията го предупреди за просрочване на времето за изпълнение на сервис. Григор върна ретур в игра, на който Иво не можа да реагира. Битката продължи точка за точка, но в крайна сметка Карлович оцеля.

7-6(0) – Сет за Димитров! – Димитров откри тайбрека с прекрасен форхенд, който Карлович не беше способен да догони, а след това демонстрира страхотен атлетизъм, за да догони стопволе на съперника и да го завърши по късия диагонал. Григор разгада и следващия сервис на Карлович и поведе с 3-0. Димитров изигра перфектния тайбрек и го завърши със 7-0 точки след двойна грешка на хърватина, която подчерта безпощността му в тези заключителни моменти.

7-6 0-1 – Карлович потегля във втория сет с бърз гейм на 15.

7-6 1-1 – Безупречен гейм и за Димитров, който изравнява лесно за 1-1.

7-6 1-2 – Карлович се върна към нивото на сервиране от началните минути на мача и повежда с 2-1.

7-6 2-2 – Бърз сервис гейм за Григор.

7-6 2-3 – Карлович спечели подаването си.

7-6 3-3 – Григор поведе с 40-15, завършвайки атака на мрежата, но Карлович взе следващата точка. С ретур уинър от форхенд се стигна до дюс. Последва ас по диагонала и размяна от основната линия, завършила с грешка на Иво.

7-6 3-4 – Карлович атакува високия ретур на Григор, а след това със смаш сложи точка на гейма.

7-6 4-4 – Мина се през 30-30, но Димитров не допусна отпускане и взе подаването си.

7-6 4-5 – Гейм на нула за Карлович.

7-6 5-5 – Гейм на нула и за Димитров.

7-6 5-6 – С отлични сервиси Карлович поведе с 40-0, а след това надделя и в последвалото разиграване.

7-6 6-6 – Григор поведе с 40-15 и след уинър от форйенд по обратния диагонал прати и тази част в тайбрек.

7-6 7-6 – Двойна грешка на Иво даде предимство от 3-1 точки за Григор, който след това размина на мрежата съперника си и поведе с 4-1, а малко по-късно спечели тайбрека и мача.