Гледайте на живо: Григор Димитров – Пабло Куевас 7-6(2) 6-4

Гледайте на живо: Григор Димитров - Пабло Куевас 7-6(2) 6-4

Григор Димитров откри сезона на висока скорост в Бризбън, но сам призна, че задължително ще търси силна серия на Apia International Sydney, защото се нуждае от още мачове преди да се насочи към Мелбърн за големия тест.

Българинът е поставен под №4 в основната схема и започва от втори кръг, където го очаква Пабло Куевас. Двамата до момента са си разменили по една победа, като Димитров спечели категорично с 6-0 6-3 на Мастърса в Париж през 2014-а, докато уругваецът го изненада с 6-2 6-4 на турнира в Истанбул през миналия сезон.

Третият сблъсък между Григор и Куевас ще открие програмата на Централния корт в Сидни и ще започне в 05:00 ч. сутрин българско време.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Ако Димитров успее да се справи с 30-годишния аржентинец, на четвъртфинал най-вероятно ще го очаква Александър Долгополов, който има на пръв поглед рутинна задача срещу Александър Саркисян.

Букмейкърите дават огромно предимство на Григор днес – 1.18 за негова победа срещу 4.50 за Пабло Куевас.

Мачът ще може да се проследи от линковете в TennisKafe.com.

Коментари на живо:

1-0 – Мачът започна със сервис гейм на Димитров, в който българинът даде само една точка на съперника си.

1-1 – Сервис гейм на нула за Куевас.

2-1 – Григор отново беше убедителен на сервис.

2-2 – Отново сервис гейм на уругваеца, в който не дава и точка на съперника си.

3-2 – Григор поведе с 40-0, но Куевас подходи агресивно и с форхенд по обратния диагонал спечели следващата точка. След двойна грешка стана 40-40, а след това Димитров изкара в аут форхенд по правата за брейкбол, спаси го и с атака на мрежата стигна до предимство и с ас приключи гейма.

3-3 – Куевас поведе с 40-0, но хубав ретур на Григор го затрудни и той сбърка, с нов хубав сервис затвори гейма.

4-3 – Григор поведе с 30-0, но допусна двойна грешка, а с хубав минаващ удар на Куевас се стигна до 30-30, след бекхнед в мрежата Григор поведе с 40-30, след което спечели подаването си.

4-4 – След ретур уинър на Григор резултатът стана 30-40, но Куевас спечели следващата точка, за изравни отново геймовете.

5-4 – Геймът започна с хубаво разиграване, спечелено от българина с минаващ удар от бекхенд, Димитров поведе с 40-0 и с бекхенд уинър по правата спечели подаването си.

5-5 – Нов сервис гейм на нула за Куевас.

6-5 – Димитров поведе с 40-0, но последваха две негови грешки. С бекхнед уинър сложи точка.

6-6 – Димитров опита да притисне съперника си и стигна до дюс, следващата точка бе за Куевас, но мрежата помогна на българина за ново равенство, Димитров не намери корта от форхенд, а с нов хубав сервис Куевас прати сета в тайбрек.

7-6(2) – Сет за Димитров! Минипробив за Григор след намеса на мрежата за 2-0, аут на Куевас и 3-0. Димитров спечели двете точки при свой сервис за 5-0, а смяната дойде при 6-0 след нов минибрейк. С хубав сервис Григор спечели тайбрека със 7-2.

7-6(2) 1-0 – Пробив! При 40-30 Григор атакува втория сервис на Пабло и ретурът се оказа печеливш, българинът стигна до брейкбол, но Куевас изстреля неспасяем форхенд. Ново предимство за Димитров и форхенд в аут. Несполучлив опит за къса топка на уругваеца и нов брейкбол, след което с бекхенд в аут Куевас предаде подаването си.

7-6(2) 2-0 – Димитров спечели подаването си и затвърди пробива.

7-6(2) 2-1 – Куевас поведе с 40-0 и с ас затвори гейма на нула.

7-6(2) 3-1 – Куевас поведе с 30-15, Григор сбърка драйв воле и даде сва брейкбола на съперника. Спаси първия с агресивна игра, а втория – с добре пласиран сервис.

7-6(2) 3-2 – Димитров поведе с 40-15, но първият брейкбол бе отразен с ас. При втория бекхендът на българина се спря в мрежата. Ново предимство за Григор, но отново не можа да влезе в разиграване. В крайна сметка Куевас не допусна втори пробив.

7-6(2) 4-2 -Григор поведе с 30-0, последва форхенд уинър по диагонала и 40-0. С ас геймът приключи.

7-6(2) 4-3 -Атака на мрежата и първата точка е за българина, бекхенд уинър по правата, хванал линията и 30-0, а след това Григор стигна до три поредни брейкбола. Куевас спаси и трите и спечели гейма.

7-6(2) 5-3 – Димитров поведе с 40-0 и допусна двойна, но след това спечели гейма.

7-6(2) 5-4 – Куевас спечели подаването си на 30.

7-6(2) 6-4 – Гейм, сет и мач за Димитров! Григор сервираше за мача, след форхенд в мражата Куевас поведе с 30-15. При 40-15 Григор имаше мачбол и успя при първия опит.