Гледайте на живо: Григор Димитров – Паоло Лоренци 6-3 7-6(8) 6-3

Григор Димитров попадна в горната част на схемата на Аustralian Open и започва участието си още в първия ден на надпреварата. Съперник на българина е Паоло Лоренци, а двубоят между първата ни ракета и италианския ветеран е последен в програмата на корт №3. Срещата е заложена по програма за не преди 7:00 ч. наше време и ще може да се наблюдава от линковете в TennisKafe.com.

I Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Двамата не са се срещали в професионалния тур, а според букмейкърите българинът е абсолютен фаворит с коефициент 1.06 срещу 9.0 за италианеца.

Коментари на живо:

0-1- Пробив! Мачът започна със сервис на Димитров, но Лоренци спечели първите две точки след форхенд уинър и грешка на Григор. Италианецът стигна и до брейкбол и след бекхенд в аут пробивът стана факт.

1-1 – Пробив! Лоренци продъжи да подхожда агресивно, поведе с 30-15, но изкара форхенда си в аут. Италианецът обаче не можа да се справи на мрежата и Григор стигна до брейкбол – след нова грешка от ракетата на Лоренци рибрейкът стана факт.

2-1 – Във втория си сервис гейм Димитров поведе с 30-15, след бекхенд ретур в аут резултатът стана 40-15. Ретурът на Лоренци бе къс, Григор стигна до него, а след това опитът за прехвърлящ удар на италиенаца не са получи.

2-2 – Григор спечели размяна от основната линия с печеливш бекхенд по правата, сменяйки неочаквано посоката, но италианецът си помогна с хубави сервиси и взе подаването си.

3-2 – Григор атакува на мрежата и завърши със смаш разиграването, след това поведе с 40-0, но последва удар с рамката на ракетата. Опита да спечели точката с къса топка, но тя не мина мрежата, след което след хубав сервис Лоренци не можа да направи успешен ретур и геймът приключи.

3-3 – Лоренци поведе с 40-0 и след отличен бекхенд след ретура спечели подаването си.

4-3 – Григор поведе с 30–0, но италианецът направи ретур уинър. Със сервис от 200 км/ч Григор стигна до греймбол, атакува на мрежата и взе гейма, за да чуе отново песните на българите по трибуните.

5-3 – Пробив! Първата точка в гейма бе за българина, който отново матира съперника си с уинър от бекхенд по правата. Григор не удържа на атаката на бекхенда му при продължително разиграване и се стигна до 30-30, но след това получи брейкбол след грешка от обратния удар на опонента си. Лоренци си помогна със сервис, но след това Григор стигна до още един брейкпойнт, този път след форхенд уинър по обратния диагонал – Лоренци сгреши и предаде подаването си.

6-3 – Гейм и сет за Димитров! Григор поведе с 40-15, излезе на мрежата и приключи разиграването, за да спечели сета.

0-1 – Лоренци порегли във втората част със сервис гейм на нула.

1-1 – Двойна грешка на Димитров и Лоренци стигна до два поредни брейкбола – първият бе спасен с ас, а вторият – след бекхенд в мрежата на италианеца след размяна от основната линия. След това с хубави сервиси българинът затвори гейма.

1-2 – Двойна грешка и 15-30, хубав ретур и нов шанс за пробив пред Григор. Лоренци подходи агресивно и спаси и двата брейкпойнта, но след това форхендът му не намери очертанията на корта. Димитров отново не може да се възползва от предимството си, след което съперникът му спечели гейма.

2-2 – Димитров поведе с 40-15 и след сервис с 209 км/ч приключи гейма.

2-3 – Сервис гейм на нула за Лоренци.

3-3 – При 30-30 Григор изпълни хубав сервис, но последва бекхенд в мрежата и равенство в гейма. Димитров стигна до предимство и след помощта на мрежата спечели гейма.

3-4 – Лесен сервис гейм за италианеца.

4-4 – Отговорът на българина също бе бърз сервис гейм, в който даде само една точка на съперника си.

4-5 – Лоренци поведе с 40-0, но Григор притисна съпенрика си и стигна до дюс, Паоло сгреши, последва дълго разиграване, приключило с грешка от форхенд на Димитров. След това италианецът спечели подаването си.

5-5  – Григор поведе с 40-15, хвана в крачка съепрник аси и с форхенд сложи точка на гейма.

5-6 – Лоренци поведе с 40-0, но Димитров издържа на агресивните му удари при първия геймбол, но при следващия геймът приключи.

6-6 – Три поредни точки за Григор, уинър от форхенд по диагонала за Паоло, но след това геймът приключи.

6-3 7-6(8) Сет за Димитров! Тайбрекът започна с точка за Лоренци след неуспешен опит за минаващ удар на българина, който допусна и минибрейк. Италианецът поведе с 3-1 след ас по правата, но след допусна грешка и смяната на полетата дойде при 3-3. След форхенд в мрежата Лоренци поведе с 6-4, но Димитров приключи с мощ следващата точка и спаси сетбола, а последвалото продължително разиграване спечели с уинър от форхенд. Италианецът стигна до нов сетбол, след като спечели хубаво разиграване с разнообразни удари и атака на бекхенда на Григор. Българинът отрази и този с агресивна игра. Отново дълго разиграване и 4-и сетбол за Лоренци, след което се стигна д 8-8 т. След аут на Лоренци сетболът бе за Димитров – той атакува и не сгреши.

0-1 – Пробив! Лоренци приближи мрежата и Григор сбърка за 15-40, а след форхенд далеч в аут предаде подаването си.

0-2 – Лоренци поведе с 40-0 и печеливш удар от форхенд затвърди пробива.

1-2 – С нова непредизвикана грешка резултатът стана 0-30, но последва уинър от форхенд за Григор, атака на мрежата, завършила с бекхенд воле, и нова грешка от бекхенд. С хубава комбинация с форхенд по правата, а след това по диагонала българинът спаси брейкбола. Геймът премина през четири равенства, а с красива къса т сечен бекхенд Григор стигна до предимство, след което завърши точка в близост до мрежата и сложи точка на спора за този гейм.

1-3 – Лоренци поведе с 40-0 и след ретур от бекхенд в аут затвори гейма.

2-3 – Димитров разходи Лоренци из целия корт, за да завърши технично на мрежата за 40-15. С ретур уинър от бекхенд по правата се стигна до 40-40. В крайна сметка с ас геймът приключи.

3-3 – Пробив! С бекхенд уинър Григор стигна до брейкбол, при който Лоренци не издържа и изкара форхенда си в аут.

4-3 – След отлична комбинация Григор поведе с 30-0, а с хубав сервис и аут на Лоренци затвърди връщането на пробива.

5-3 – Пробив! Димитров опита да притисне Лоренци, стигна до 30-30, но след това точката бе за италианеца. Григор атакува втория му сервис, а Паоло не беше готов за дълбокия ретур. Димитров стигна до брейкбол, който беше реализиран след пресилен форхенд по диагонала на италианеца.

6-3 7-6(8) 6-3 – Гейм, сет и мач за Димитров! Григор сервираше за мача, поведе с 40-0, стигна до къса топка, задържа се да не падне и завори мача.