Гледайте на живо: Григор Димитров – Жил Мюлер 6-2 7-6(4)

Гледайте на живо: Григор Димитров - Жил Мюлер 6-2 7-6(4)

Григор Димитров вече знае жребия си за Australian Open, но преди това има още недовършена работа на Apia International Sydney. Българинът заслужи мястото си на полуфинала след обрат в двудневната битка с Александър Долгополов (4-6 6-3 6-4), който подпечата преди броени часове.

Във втория му мач за деня, Григор ще се изправи срещу Жил Мюлер, който се наложи над Жереми Шарди. Двамата са се срещали три пъти, като тенисистът от Люксембург води с 2-1 победи на първата ни ракета. За последно те играха миналата година в Куинс, когато Мюлер се наложи с 6-4 7-6(5).

След множество неясноти в програмата заради поройните дъждове, които заливат Сидни през последните два дни, срещата между Димитров и Мюлер все пак беше насрочена за не преди 06:00 ч. на Централния корт.

Линк 1 І Линк 2 І Линк 3

Ако Димитров успее да се справи с Мюлер, на първия му финал за сезона ще го очаква победителят от мача между Виктор Троицки, миналгодишен шампион тук, и Теймураз Габашвили.

Букмейкърите дават предимство на Григор днес – 1.33 за негова победа срещу коефициент от 3.25 за успех на Мюлер.

Коментари на живо:

1-0 – Пробив! – Григор си осигури перфектния старт! Българинът се представи солидно на ретур и даде шанс на Мюлер да бърка в разигравания, а при 30-40 направи и прекрасен минаващ удар, с който принуди съперника да прати волето си в мрежата.

2-0 – Експресен гейм за Димитров му осигурява затвърждаване на пробива и началото е повече от оптимистично.

2-1 – Димитров показа брилянтна защита, но не успя да се добере до повече от две точки на сервиса на Мюлер и левичарят открива сметката си.

3-1 – Григор хладнокръвно взе гейма си на нула след прекъсването заради дъжд и води с 3-1.

3-2 – Мюлер отново не беше категоричен на свой сервис, но все пак намалява изоставането си до 2-3.

4-2 – Димитров успява да контролира разиграванията с форхенда си и поддържа точките максимално къси. Първият ас на българина в мача направи резултата 40-0, а българинът веднага достави и втория, за да направи резултата 4-2.

5-2 – Пробив! – Мюлер вдигна качеството на сервиса и няколко къси ретура на Димитров му помогнаха да стигне до 40-15. Григор пласира качествен минаващ удар за 40-30, а с форхенд уинър по обратния диагонал стигна и до равенство. Мюлер се поддаде на напрежението и потърси бърз уинър, но изкара бекхенда си в аут, а после прати и сравнително лесно воле извън корта.

6-2 – Сет за Димитров! – Григор използва по прекрасен начин ширината на корта и повежда с 40-0. Последва зрелищно разиграване, в което българинът демонстрира невероятните си умения в защита и беше на косъм да спечели едно почти невъзможно разиграване. Това беше и първата загубена точка за Димитров на негов сервис след прекъсването заради дъжд. Още в следващото разиграване Григор се реваншира и приключи сета с 6-2.

6-2 0-1 – Димитров се движи по-добре по корта от съперника и форхендът му е страхотно оръжие. Българинът поведе с 30-0 в първото подаване на съперника след почивката, но левичарят пласира серия класни сервиси и поведе в резултата.

6-2 1-1 – Тенисистът от Люксембург определено изглежда объркан от доминацията на Григор. Българинът отново не му остави шансове и изравнява геймовете – 1-1.

6-2 1-2 – Мюлер изстреля първия си ас в мача и последва първият му сервис гейм на нула.

6-2 2-2 – Димитров варира прекрасно със сервиса си и пак изравняна безпроблемно за 2-2. Мачът отново е прекратен временно заради лек дъжд. Линиите ще бъдат почистени и се очаквата играта да бъде подновена до няколко минути.

6-2 2-3 – Мюлер откри гейма с ас №3, но в следващата точка Димитров изригна с изящен пасинг шот от бекхенд. Дълбок ретур на българина гарниран с прецизно воле означаваше 30-30, а още един ас и бекхенд в аут на левичаря направиха резултата 40-40. Мюлер показа страхотен рефлекс край мрежата и после приключи гейма си с пореден мощен сервис.

6-2 3-3 – Григор взе няколко решения, които не отговаряха на класата на днешната му игра и Мюлер получи първите си шансове за пробив в мача при 15-40. Димитров се измъкна от тежката ситуация и голяма доза атлетизъм стигна до геймбол, който не пропусна.

6-2 3-4 – Мюлер вече сервира доста по-стабилно и бързо си връща преднината с 4-3.

6-2 4-4 – Димитров също изравнява уверено за 4-4.

6-2 4-5 – Григор стигна до 30-30, но пропусна прекрасна възможност за минаващ удар по правата. Димитров стигна до две равенства, но не и до нещо повече и съперникът му повежда с 5-4.

6-2 5-5 – Григор мина през спасен сетбол и изравни за 5-5.

6-2 5-6 – С безпроблемен гейм Мюлер си осигурява минимум тайбрек във втория сет.

6-2 6-6 – Димитров не се поддаде на напрежението и лесно вкара втория сет в тайбрек.

6-2 7-6(4) – Сет и мач за Димитров! – Както и във всеки един от трите досегашни мача между двамата, този имаше един тайбрек, а Григор го спечели със 7-4 точки и се класира на първия си финал за сезона.