Гледайте на живо: Григор Димитров – Жил Симон 6-3 7-6 (10)

Гледайте на живо: Григор Димитров - Жил Симон 6-3 7-6 (10)

Григор Димитров открива битките на сингъл през сезон 2016 с изключително сериозен тест срещу Жил Симон на старта на турнира в Бризбън. Най-добрият ни тенисист няма победа срещу опитния французин в четирите им досегашни мача, но все пак е обнадеждаващ фактът, че последният им двубой беше през 2012 година.

Срещата между Димитров и Симон е втора от програма на корт „Pat Rafter Arena“ и ще започне около 4:30 ч. наше време. Преди нея е женският сингъл Карла Суарес Наваро – Айла Томлянович, който е насрочен за 03:00 ч. българско време.

Линк 1 | Линк 2 | Линк 3

Коментари на живо:

04:00 ч.: Димитров има едва един спечелен сет в досегашните си сблъсъци със Симон, но ако днес успее да изтръгне първа победа, във втори кръг ще се изправи срещу Виктор Троицки или Стийв Джонсън, а на хоризонта е и потенциален четвъртфинал срещу Роджър Федерер.

04:01 ч.: Григор е фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.66, докато победа за симон се котира 2.10.

1-0 – Симон откри мача с ретур уинър от форхенд, само че Димитров отговори с няколко безмилостни изпълнения от линията за начален удар и спечели първия гейм.

1-1 – Французинът показа стабилна защита и изравни геймовете.

2-1 – Димитров започна гейма си с двойна грешка, а след бекхенд в мрежата резултатът стана 15-30. Нова двойна грешка даде два брейкпойнта на Симон. Поставеният под №5 в схемата отново се прицели в бекхенда на българина, но Григор удържа и стигна до 40-40. Българинът мина и през още един брейкбол преди сервисът му най-после да заработи, след което резултатът бързо стана 2-1.

3-1 – Пробив! – Григор усета момента за атака и с два форхенд уинъра на линията и малко помощ от мрежата си осигури пробив аванс.

4-1 – Димитров контролира събитията на корта в този момент и го показа с експресен сервис гейм на нула.

4-2 – Зверски форхенд на българина последван от магическа къса топка му осигуриха 15-30, само че Симон все пак измъкна подаването си и намали до 2-4.

5-2 – Димитров потегли с изоставане от 0-30, но след бляскаво воле резултатът стана 30-30. Симон нямаше отговор бекхенд на линията на Григор и геймовете вече са 5-2.

5-3 – При 30-30 двамата зарадваха зрителите със зрелищна размяна от основната линия, в която Димитров не успя да улучи центъра на ракетата си при опит за форхенд по късия диагонал в движение. Българинът стигна до цели четири равенства, но така и не намери път към нов пробив.

6-3 – Сет! – Форхендът на Григор наистина работи прекрасно и след пореден удар на линията, българинът получи два сетбола. Още при първия, Димитров свали топката ниско в краката на излезлия на мрежата Симон и французинът сбърка волето.

6-3 0-1 – Симон започна втория сет с уверен сервис гейм и поведе с 1-0 след почивката.

6-3 0-2 – Пробив! – Димитров влезе разконцентрирано в гейма си и набързо изостана с 0-40. Българинът пробва да навакса, но при третия шанс за Симон се пропука.

6-3 1-2 – Пробив! – Григор моментално заигра по-агресивно, стигна до 0-40 и с атака към мрежата подпечата рибрейка.

6-3 2-2- Талантът ни играе с много самочувствие и пласира уинър от смач от дъното на корта за 30-0, направи 40-0 с прекрасен сервис и изравни геймовете с прекрасно воле.

6-3 2-3 – Димитров показа страхотна упоритос, като се добра до брейкпойнт и общо четири равенства, но така и не успя да пробие. Добрата новина за феновете на българина е, че той очевидно се намира в страхотна кондиция, съдейки по начина, по който достигна една къса топка на Симон.

6-3 2-3 – Труден гейм за българина, в който Димитров мина и през един брейкбол, но все пак дебненето във втория сет продължава при 3-3.

6-3 3-4 – Стабилен гейм за Симон и той повежда с 4-3.

6-3 4-4 – Григор също не допусна грешка и отново изравнява за 4-4.

6-3 4-5 – Димитров изстреля пореден страхотен форхенд уинър с цената на брейкпойнт и изглеждаше ужасно близо до победата, само че опитният французин измъкна гейма си.

6-3 5-5 – Григор далеч по-уверено взе сервис гейма си и отново връща напрежението върху Симон.

6-3 5-6 – Симон набързо поведе с 40-0 и макар да пропусна първите два геймбола, все пак реализира третия и си подсигури поне тайбрек във втория сет.

6-3 6-6 – Французинът поведе с 30-15 и се приближи опасно близо до шанс за късен пробив, но допусна серия от грешки и сетът влезе в тайбрек.

6-3 7-6 (10) – Симон натискаше бекхенда на Григор при всеки удобен момент и това му позволи да стигне до размяната на полетата при 3-3 точки. Именно гръмотевичен бекхенд по правата обаче даде на Димитров аванс от 4-3, а грешка от смач на съперника означаваше 5-3. Французинът заби следващия си удар в мрежата и това вече бяха 3 мачбола за нашето момче. Симон спаси първия в зрелищно разиграване, което завърши с рисково воле. Димитров се остави на адреналина да го завладее и изстреля форхенда си на половин метър в аут за 6-5, а слайс бекхендът му също не намери корта и третият мачбол също остана в историята – 6-6! Димитров стигна до четвърти шанс, само че минаващият му удар от форхенд просто не пожела да кацне на линията. Последва непредизвикана грешка на Григор и Симон получи първи сетбол. Димитров го отрази, само че допусна съвсем идентичен пропуск и изостана с 8-9 т. Българинът набързо все двата си сервиса и имаше мачбол №5. Той също не стигна, но при шестата възможност Григор най-после се зарадва на първа победа в петия си двубой срещу Симон.