Григор го направи по инфарктния начин

Delray Beach Open, II кръг
Григор Димитров – Дамир Джумхур 4-6 6-4 6-3

Григор Димитров реши да го направи по инфарктния начин, но всичко е добре, когато завършва добре. Българинът в един момент изоставаше със сет и пробив във втория срещу световния №88 Дамир Джумхур, но в крайна сметка се класира за четвъртфиналите в Делрей Бийч след 4-6 6-4 6-3

Мачът започна по перфектен начин за Григор, който беше агресивен, ударите му се получаваха и играеше с настроение. След уводния гейм на нула, Димитров натисна съперника още в първия му сервис гейм и проби. Българинът затвърди безпроблемно и нещата продължиха по план до 4-1, когато Григор сякаш се преобрази напълно.

Димитров имаше скрит сетбол в шестия гейм при 30-40, но прати наглед рутинен форхенд в мрежата. А нататък започна и кошмарът. С пробив на нула Джумхур се доближи до 4-3, а след това изравни.

Развръзката настъпи в деветия гейм, в който Григор сбърка воле на мрежата за 30-40, но оцеля при първата опасност. И втора заличи с добър сервис, но след това поднесе трети скрит сетбол на Джумхур с двойна грешка, а при последвалото дълго разиграване нервите на българина не издържаха. С гейм на нула босненецът приключи първата част.

Още в първия гейм на втория сет Григор бе пробит отново, след като при 30-40 изкара форхенд на опразнения корт и това маркира поредица от 6 поредни гейма за световния №88. Димитров най-после даде надежда, осъществявайки моментален рибрейк, но след това се пропука отново на свое подаване, а този път Джумхур успя и да затвърди, повеждайки с 3-1.

Най-сетне Григор спечели свое подаване след 4 поредни пробива, а после навакса изоставането си от един брейк, за да изравни за 3-3, като бе улеснен и от грешките на опонента си. Малко по-късно българинът затвори успешно подаването си за 5-4 и Джумхур трябваше да сервира за оставане в сета. Димитров експресно си осигури три сетбола и успя от втория.

Ходенете по мъките обаче започна отново. Григор повече се бореше със себе си, отколкото срещу Джумхур. Босненецът дори не вярваше на очите си, след като Димитров се самопроби с две двойни и непредизвикана грешка в първия гейм на решителната част.

С гейм на нула световният №88 поведе с 3-1 и положението се усложни още повече, след като петият гейм започна с 0-30, но българинът го измъкна, а веднага след това навакса и брейка пасив, който имаше – 3-3. С двойна грешка Джумхур подари скрит сетбол на българина в осмия гейм, но намери сервиса си. При втората си възможност обаче нашият хвана съперника в крачка и с печеливш удар от форхенд се доближи на гейм от победата.

Но както можеше и да се очаква, тя не дойде никак лесно. Геймът премина през 15-40 и два брейкбола, преди първата ни ракета да подпечата мястото си в следващия кръг.

За Димитров предстои четвъртфинал срещу Адриан Манарино, с когото до момента не са се срещали. С достигането си до тази фаза българинът си осигури 45 точки за световната ранглиста, както и $14,130 от наградния фонд.