Григор изигра най-силния си мач на клей за 2017-а и обезличи Карлович

Mutua Madrid Open, II кръг
Григор Димитров – Иво Карлович 6-3 7-5

Григор Димитров изигра почти перфектен мач и хладнокръвно обезвреди мощните сервиси на Иво Карлович – 6-3 7-5 във втори кръг на Мастърса в Мадрид. Това определено бе най-силният мач на българина от клей сезона през 2017-а и той показа игра, която може да го изведе далеч напред в испанската столица.

Григор влезе лошо в мача с 0-40 в откриващото си подаване, но пласира три прекрасни начални удара и удържа подаването си. Карлович изигра уникален мач на сервис срещу Баутиста Агут в предишния кръг и се очакваше, че днес няма да успее да запази същото ниво. Хърватинът пробва стандартната си тактика сервис-мрежа в първото си подаване, а Димитров го наказа с два изящни минаващи удара от бекхенд и проби за 2-0.

Григор изпълни перфектно задачата си в следващия гейм и го спечели експресно, оттегляйки се на първата почивка с аванс от 3-0. Българинът имаше проблеми само в едно от подаванията, където му се наложи да отрази два брейкбола, но сервисът му отново се справи с предизвикателството и скоро най-добрият ни тенисист затвори сета с 6-3.

Димитров продължи да поддържа страхотно ниво на сервис след почивката, но и Карлович подобри представянето си, което доведе до серия от бързи геймове без особено дълги разигравания.

При 5-5 гейма, Димитров издебна своя момент и с няколко брилянти комбинации от ретури и минаващи удари, стигна до три скри мачбола. Карлович извади късмет с ас от втори сервис при втория брейкбол, само че на последната възможност, Григор пласира още един прекрасен ретур и матира съперника с форхенд пасинг шот.

Димитров нямаше как да сбърка на свой сервис и подпечата триумфа с 6-3 7-5 със спечелено на нула подаване.

Следващият съперник на Григор ще е Доминик Тийм. Двамата са си разменили по една победа до момента, като българинът спечели в началото на тази година по пътя към титлата в Бризбън с 6-3 4-6 6-3.