Григор потегля срещу Додиг или Зверев в Индиън Уелс, Надал чака в четвърти кръг

Григор Димитров ще открие участието си на BNP Paribas Open срещу Иван Додиг или Александър Зверев. Българинът почива на старта, а във втори кръг ще очаква победителя от мача между хърватина и германския тийнейджър, който се намира във впечатляваща форма и през уикенда загуби тежка петсетова битка с Томаш Бердих в купа „Дейвис“.

Вероятният съперник на Димитров в трети кръг е доста неудобен – Жил Симон. Талантът ни изостава с 1-4 в преките двубои с французина, но пък спечели единствената си победа през този сезон в Бризбън с прекрасна игра за крайното 6-3 7-6(10). Ако Димитров успее  да преодолее и това препятствие, в четвърти кръг той може да получи още един шанс за първи успех в кариерата му над Рафаел Надал. До момента Григор има седем поражения. Испанецът още във втори кръг вероятно ще има доста сериозно изпитание в лицето на Жил Мюлер, а в трети може отново да трябва да излезе на корта срещу Фернандо Вердаско, който го спря на старта на Australian Open.

Всичко това се развива в горната част на втората четвъртина на схемата, от чиято долна част потегля Кей Нишикори. Във втори кръг той вероятно ще срещне коравия Михаил Кукушкин, а по пътя към евентуален четвъртфинал японецът може да се сблъска със Стийв Джонсън, Беноа Пер и Джон Иснър.

Новак Джокович започва в най-горната четвъртина срещу Теймураз Габашвили или квалификант, в трети кръг вероятно го чака Филип Колшрайбер, а нататък варианти са Фелисиано Лопес и Роберто Баутиста Агут. Във втората половина на тази четвъртина е Доминик Тийм, който в първия си двубой ще играе с квалификант. Австриецът вероятно ще се сблъска с поне един измежду Джак Сок, Сам Куери и Джо-Вилфрид Цонга по пътя към евентуален четвъртфинал с Джокович.

В горната част на третата четвъртина на схемата е Ришар Гаске, който си прави компания с Александър Долгополов, Виктор Троицки и Марин Чилич. Давид Гофен е в долната част, където можем да се надяваме на мач със Стан Вавринка в IV кръг.

Последната четвъртина на схемата изглежда изключително експлозивна. Томаш Бердих е в най-горната й част и във втори кръг може да видим зрелищна битка на сервисите с Хуан Мартин дел Потро, който почва с квалификант. Друг страхотен мач, който се оформя е в трети кръг между Бърнард Томич и Милош Раонич, а победителят продължава към потока на Бердих.

В долната половина на тази четвъртина е Анди Мъри, който във втори кръг ще има за съперник Дамир Джумхур или Марсел Гранойерс. В четвърти кръг шотландецът вероятно ще се изправи срещу Ник Кирьос или Гаел Монфис, чиити евентуален сблъсък ще е голямото шоу в III кръг.