Григор ще се опита да запише първа победа над Федерер

Днес погледите ще бъдат вперени към Централния корт на Уимбълдън, където в последния по програма трети мач един срещу друг ще се изправят Григор Димитров и Роджър Федерер. Цената на победата е място на четвъртфиналите, а българинът ще се опита да запише първа победа над Маестрото след пет поражения в предишните им пет двубоя на ниво ATP.

„Битката между двама от най-атрактивните играчи, играещи еднорък бекхенд, със сигурност ще доведе до много страхотни разигравания, които ще зарадват феновете на Централния корт“, пишат от сайта на ATP за предстоящия мач.

„Нито един от двамата не е изгубил сет до този момент в турнира, но Димитров успя да запише по-категорични победи в своите мачове като резултат. Българинът е загубил само 12 гейма в последните си осем изиграни сета“, отбелязва ATPWorldTour.com.

„Решението на Федерер да пропусне сезона на клей, за да си почине и да се концентрира върху изявите си на трева, засега се отплаща добре. Той показва формата, която му донесе седем титли на Уимбълдън. Страхотни форхенд уинъри и навременни излизания на мрежата, които водят до печеливши волета. Централният корт стана твърде позната територия за швейцарския Маестро и той играе всякаш познава всеки инч от него“, добавят от сайта.

„Димитров от своя страна отново показва тениса, който му донесе две титли от началото на годината – в Бризбън и София. Българинът се отърси от слабия сезон на клей и започна да се връща във форма с достигането до полуфиналте на Aegon Championships в Куинс (загуба от Лопес). Мощният форхенд на Димитров и вариативността на бекхенда са му носили успех тук в миналото с полуфинала през 2014 година, така че той знае какво му е нужно, за да продължи напред.

Въпреки че Федерер доминира в тяхното съперничество с баланс от 5-0 победи, те никога не са играли на настилка, различна от твърдите кортове. А Димитров продължава да подобрява резултатите си с всеки изминал мач, като в последните два успя да измъкне по един сет срещу Федерер“, завършват от ATPWorldTour.com.

Съперничеството между двамата започна на домашния турнир на Маестрото в Базел през 2013-а, когато той спечели с 6-3 7-6(2). Година по-късно, отново в Базел и отново на четвъртфинал, резултатът бе 7-6(4) 6-2.

В Бризбън през 2015 г. Федерер се наложи с 6-2 6-2, а на следващия сезон в австралийския град записа 6-4 6-7(4) 6-4.

Дни по-късно през 2016-а Роджър надигра Григор на Australian Open с 6-4 3-6 6-1 6-4, което е и последният им мач.