В малките часове на четвъртък Григор Димитров ще изиграе мача си от втория кръг на Откритото първенство на Австралия срещу Хьон Чунг. Срещата е втора по програма на Hisense Arena и се очаква да започне около 3:30-4:00 ч. наше време.
20-годишният кореец отпусна само седем гейма на Ренцо Оливо за крайното 6-2 6-3 6-2 в първия си двубой. Чунг в момента е извън Топ 100 на световната ранглиста и заема №105, но през есента на 2015 г. стигна до 51-та позиция. Двамата с Димитров не са се изправяли един срещу друг.
На Rod Laver Arena ще видим двубоите на Новак Джокович, Серина Уилямс и Рафаел Надал също от втория кръг.
Ето и пълната програма за четвъртък, 19 януари:
Rod Laver Arena (започват в 02,00 ч.):
1. Наоми Осака – Джоана Конта
2. Каролине Возняцки – Дона Векич
3. Новак Джокович – Денис Истомин
4. Серина Уилямс – Луцие Шафаржова (не преди 10 ч.)
5. Рафаел Надал – Маркос Багдатис
Margaret Court Arena (започват в 02,00 ч.):
1. Каролина Плишкова – Анна Блинкова
2. Доминика Цибулкова – Су-Вей Хсиех
3. Милош Раонич – Жил Мюлер
4. Агнешка Радванска – Миряна Лучич-Барони (не преди 10 ч.)
5. Доминик Тийм – Джордан Томпсън
Hisense Arena (започват в 02,00 ч.):
1. Сара Ерани – Екатерина Макарова
2. Григор Димитров – Хьон Чунг
3. Гаел Монфис – Александър Долгополов
4. Дария Гаврилова – Ана Конюх (не преди 09,00 ч.)
Корт №2 (започват в 02,00 ч.):
1. Ришар Гаске – Карлос Берлок
2. Елена Веснина – Манди Минела
3. Еванс/Кирьос – Троицки/Лайович
4. Александър Зверев – Франсес Тиафо
Корт №3 (започват в 02,00 ч.):
1. Каролин Гарсия – Осеан Доден
2. Барбора Стрицова – Андреа Петкович
3. Давид Гофен – Радек Щепанек
4. Фабио Фонини – Беноа Пер
Корт №5 (започват в 02,00 ч.):
1. Крейчикова/Воскобоева – Иригойен/Сойлу
2. Аруабарена/Бегу – Чирико/Мертенс
3. Осака/Пуиг – Олару/Савчук
Корт №7 (започват в 02,00 ч.):
1. Доналд Йънг – Филип Колшрайбер
2. Давид Ферер – Ернесто Ескобедо
3. Грот/Гучионе – Рийд/Смит
4. Ализе Корне – Мария Сакари
Корт №8 (започват в 02,00 ч.):
1. Юлия Путицева – Елена Остапенко
2. Роберто Баутиста Агут – Йошихито Нишиока
3. Иво Карлович – Андрю Уитингтън (не преди 7,00 ч.)
4. Тимеа Бачински – Данка Ковинич
Корт №10 (започва в 03,00 ч.):
1. Кубот/Мело – Брунстрьом/Силестрьом
2. Бури/Лоренци – Клаасен/Рам
3. Клепач/Санчес – Гьоргес/Плишкова
Корт №12 (започва в 02,00 ч.):
1. К. Скупски/Н. Скупски – Кабал/Фарах
2. Ейсерик/Мартин – Раха/Шаран
3. Мария/Парментие – Чан/Намигата
4. Голубич/Плишкова – Бондаренко/Остапенко
Корт №13 (започва в 02,00 ч.):
1. Пабло Карено Буста – Кайл Едмънд
2. Дженифър Брейди – Хедър Уотсън
3. Янкович/Викмайер – Хингис/Вандевеге
4. Л. Киченок/Н. Киченок – Барти/Делакуа
Корт №14 (започва в 02,00 ч.):
1. Павич/Пея – Мелцер/Куреши
2. Бенето/Шарди – Фирстенберг/Клижан
3. Кърстя/Витхьофт – Бабош/Павлюченкова
4. Куери/Йънг – Дж. Мъри/Соареш
Корт №15 (започва в 02,00 ч.):
1. Хюи/Мирни – Паеш/Са
2. Хлавачкова/Пън – Дой/Нара
3. Молтени/Шварцман – Нестор/Роже-Васлен
4. Карено Буста/Гарсия Лопес – Де Минаур/Пърсел
Корт №19 (започва в 02,00 ч.):
1. Кинг/Шведова – Ван/Вонгтеанчай
2. Браун/Рамос – Зимонич/М. Зверев
3.Хибино/Росолска – Путинцева/Риск
4. Бай/Кабрера – Бек/Севастова
Корт №20 (започва в 02,00 ч.):
1. Юг-Ербер/Маю – Манарино/Шамасдин
2. Жил Симон – Роджерио Дутра Силва
3. Муур/Сандърс – Атаво/Ксу
4. Никол Гибс – Ирина Фалкони
Корт №22 (започва в 02,00 ч.):
1. Храдечка/Синякова – Грьонефелд/Печке
2. Ерлих/Липски – Хачанов/Кузнецов
3. Роджърс/Таунзенд – Бертенс/Ларшон
TennisKafe.com