На живо: Григор Димитров – Доналд Йънг 6-3 6-4

На живо: Григор Димитров - Доналд Йънг 6-3 6-4

Дойде време и за двубоя на Григор Димитров от втория кръг на Abierto Mexicano TELCEL и съперникът е добре познат – Доналд Йънг. Мачът между двамата е под №3 в програмата на корт Grandstand и се очаква да започне в 04:00 ч. българско време, като преди него има два женски сингъла.

Димитров и Йънг ще се срещнат за 6-ти път на ниво ATP, а първата ни ракета води убедително с 4-1 в общия баланс. За последно двамата застанаха един срещу друг на миналогодишния Мастърс в Мадрид, когато при 6-4 3-0 за Григор американецът се отказа.

Коментари на живо:

03:45 ч. Съвсем очаквано, Григор е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.22 срещу 4.00 за Йънг

03:50 ч. Ако Григор преодолее второто си препятствие в Акапулко, на четвъртфинал ще се изправи срещу Доминик Тийм или Дмитрий Турсунов.

1-0 – Добро начало за Григор, който взе подаването си на 30 и открива резултата.

1-1 – Димитров се задържа в подаването на Йънг и от 40-15 стигна до брейкбол, но не мога да се възползва.

2-1 – Важен гейм за българина, в който той намери начин да се върне от 15-40 и отрази общо три шанса за пробив на Йънг.

2-2 – Американецът спечели подаването си на нула и изравнява.

3-2 – Димитров също отговаря с четири поредни точки на свой сервис.

3-3 – Йънг отново удържа уверено подаването си.

4-3 – Отново тежък гейм за Григор, в който той отрази още три шанса за пробив.

5-3 – Пробив! – Димитров нанесе своя удар в решителен момент, проби за 5-3 и ще сервира за сета.

6-3 – Сет! – Уверен сервис гейм за Григор и първият сет е на сметката на българина с 6-3.

1-0 – Пробив! – Отлично начало на втория сет и още един пробив за Григор, който го приближава до пета победа над Йънг.

2-0 – Гейм на нула за Димипров и мачът определено се развива по вкуса му в момента.

2-1 – Йънг също се разписва на таблото във втория сет.

2-2 – Пробив! За съжаление американецът си върна пробива.

3-2 – Пробив! Григор отново е с брейк аванс, след като Йънг направи двойна грешка във важен момент.

4-2 – Димитров този път удържа подаването си и вече е близо до финалната линия с аванс от 4-2.

4-3 – Йънг намалява за 3-4.

5-3 – Димитров е на гейм от победата при 5-3.

5-4 – Американецът спечели гейм си на 15 и Григор ще сервира за място на четвърфинала при 5-4.

6-4 – Сет и мач! – Григор Димитров победи за пети път Доналд Йънг и се класира за четвъртфинал на турнира в Акапулко, където очаква Доминик Тийм или Дмитрий Турсунов.