На живо: Григор Димитров – Жил Симон

На живо: Григор Димитров - Жил Симон

1-0 – Силно начало за Григор, който сервира добре и бе стабилен в разиграванията. Българинът спечели гейма на нула.

1-1 – Мачът се поднови от 30-15 в полза на Симон във втория гейм. Григор изкара ретур в аут, което даде два геймбола на Симон и той приключи подаването си с ас.

2-1 – Димитров започна гейма с ас, а после с още един добър сервис си помогна да изтласка съперника от корта и пласира форхенд уинър. После обаче българинът направи двойна грешка, а Симон прати бекхенд по правата, изравнявайки за 30-30. С добър сервис и ретур в аут Григор отново поведе, след което приключи с форхенд уинър.

3-1 – Пробив! Димитров показа стабилни нерви в откриващите две продължителни разигравания и поведе с 0-30, а Симон изкара форхенд в аут, което означаваха три брейкбола и българинът успя още от първия.

4-1 – Нашият затвърждава. Григор поведе с 40-15, след което Симон игра успешно на мрежата стоп воле. Димитров приключи гейма с форхенд уинър, кацнал на линията.

4-2 – Французинът спечели подаването си на нула с много силна игра.

5-2  – Димитров дръпна набързо с 40-0, след което направи грешка от бекхенд. С тежък сервис обаче не остави шансове на Симон и се доближи на гейм от успеха в първия сет.

5-3 – Симон се задържа в сета с нов гейм на нула, но сега първата ни ракета ще сервира за спечелването му.

6-3 – Сет за Григор! Симон пласира добър минаващ удар от бекхенд за 30-15, но Григор на свой ред отговори с уинър от обратен удар по правата, за да си осигури два сетбола. И нашият успя още от първия.

0-1 – Димитров взе първата точка в гейма, но тя се оказа и единствена за него.

1-1 – Григор показа класата си с прецизна къса за 15-15, но след това направи непредизвикана грешка от бекхенд. Дойде ред и на Симон да сбърка – 30-30. Последва най-дългото разиграване в мача, завършило с нова грешка на французина. И в този момент изведнъж заваля. Преваляването обаче беше кратко и Григор приключи гейма с ас.

1-2 – Симон отново повежда с гейм на нула.

2-2 – Оспорван гейм с дълги разигравания. При 30-30 Димитров атакува на мрежата и това му донесе успех. Симон обаче пласира минаващ удар и изравни. Последваха обаче две точки за нашия и той направи резултата 2-2.

2-3 – С чудесен бекхенд лоб Димитров се добра до нова точка за пробив при 30-40, но след това изкара ретур. Симон се стабилизира и успя да затвори успешно подаването си.

3-3 – Гейм на нула, завършил с нов ас за българина.

4-3 – Пробив! Невероятен гейм за Григор, който стигна до нови две точки за пробив при 15-40 и успя с изумителен дроп шот.

4-4 – Пробив! При 30-30 Симон спечели изключително продължително разиграване, за да стигне до точка за връщане на пробива и за съжаление успя да го върне.

4-5 – Силен гейм за Симон, който даде само точка на нашия.

5-5 – Димитров изкара бекхенд в аут при 40-15, след което Симон атакува и се добра дюс. Нервите на българина обаче издържаха и той спечели подаването си.

5-6 – Симон си осигурява минимум тайбрек.

6-6 – Димитров не трепна и с гейм на 15 вкарва втория сет в тайбрек.

7-6 (1) – Сет за Димитров – Тайбрекът потегли с дълго разиграване, в което Симон изкара пасинг шот в аут и Димитров получи минибрейк. Българинът бързо спечели двата си сервиса, а форхенд на метър извън корта на французина означаваше преднина от 4-0 т. Григор остана изключително концентриран, докато Симон беше на другата крайност и предаде сета с 1-7 т.

1-0 – Рутинен гейм за Димитров на старта на третия сет.

1-1 – Григор играе наистина брилянтен тенис и с бекхенд смач почти с гръб към корта поведе с 40-15 на сервис на Симон. Българинът обаче сбърка ретур, а след това не можа да улучи корта с форхенд пасинг шот в движение и шансовете се изпариха.

1-2 – Пробив! Разочароващ гейм за Григор, който допусна доста грешки и бе пробит на 15.

1-3 – За съжаление Симон затвърждава пробива след гейм на нула.

2-3 – Играта на първата ни ракета се срина и с нова каскада от грешки се стигна до 0-40 и нови три брейкбола. Григор обаче показа характер и се добра до дюс. След няколко равенства, българинът удържа.

2-4 – Симон дръпна отново с два гейма, след като взе подаването си на нула.

2-5 – Пробив! Григор изстреля уинър от бекхенд за 30-15, а малко по-късно принуди Симон да сбърка, стигайки до геймбол при 40-30, но не успя да приключи сервис гейма си. Димитров сбърка бекхенд, който даде скрит сетбол на Симон и той проби отново.

3-5 – Пробив! Страхотен гейм за Григор, който си върна единия пробив изоставане.

4-5 – Гейм на нула за нашия във важен момент.

4-6 – Сет за Симон! Григор прегоря в опита си да върне и втория брейк, допускайки евтини грешки. Симон намалява изоставането си.

1-0 – Димитров започна със спокоен гейм, в който даде само една точка на опонента си.

1-1 – Григор направи уинър от ретур за 15-15, след което се пребори да спечели дълто разиграване. Последва нова продължителна размяна на удари и нашият изкара бекхенд за 30-30. Малко по-късно се стигна до дюс и в крайна сметка Симон удържа.

1-2 – Пробив! Димитров направи ас при 15-30, но после Симон го размина, за да стигне до брейкбол и го реализира с уинър от бекхенд.

1-2 – Симон затвърди пробива на 30.

2-3 – Григор поведе с 40-0 и от втория си геймбол приключи подаването си след непредизвикана грешка от форхенд на Симон.

2-4 – Гейм на нула за французина.

3-4 – Труден гейм за Григор, който бе хванат на контра пие за 15-30, но изравни с атака на мрежата, която принуди Симон да сбърка. С удар над глава нашият стигна до геймбол и го реализира с излизане на мрежата и воле.

4-4 – Пробив! Димитров на три пъти повеждаше в резултата и постави под напрежение Симон, който сбърка форхенд за 30-40. Нервите на българина не издържаха и той прати бекхенд слайса си в мрежата – дюс. С ретур уинър българинът се добра до нов брейкбол, но отново не успя. От третия си опит обаче българинът осъществи безценния рибрейк.

5-4 – Стабилен гейм за Григор – на 15. Така българинът повежда за втори път в сета, след като взе уводното си подаване за 1-0.

6-4 – Победа за Григор!