Гледайте на живо: Григор Димитров – Адриан Унгур 7-5 4-6 7-5

Гледайте на живо: Григор Димитров - Адриан Унгур 7-5 4-6 7-5

Григор Димитров започва участието си на турнира TEB BNP Paribas Istanbul Open. Мачът на първата ни ракета срещу румънеца Адриан Унгур ще започне след 17:30 ч. българско време и ще може да се наблюдава по БНТ HD, както и от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Унгур преодоля на старта Филип Краинович с 6-3 6-3, а до момента двамата с Григор не са се изправяли един срещу друг. Победителят от този двубой ще продължи на четвъртфинал срещу Иржи Весели или Роберто Карбайес Баена.

15:15 ч. – През миналия сезон Димитров достигна до полуфиналите в Истанбул, където загуби с 2-6 4-6 от Пабло Куевас.

15:20 ч. Българинът е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за победа 1.10 срещу 7.00 за Унгур.

0-1 – Труден гейм за Унгур, но румънецът се измъкна от два брейкбола и повежда в резултата.

1-1 – Григор потегли далеч по-стабилно от съперника си и спечели подаването си на нула.

1-2 – Димитров спечели първата точка, но не можа да стигне до нещо по-сериозно и първата почивка идва при преднина от 2-1 гейма за румънеца.

1-3 – Пробив! – За съжаление, Унгур показа по-добра ефективност от Димитров и превърна първия си брейкбол в пробив за 3-1.

2-3 – Пробив! – Григор бързо си подсигури резултат 15-40 и пропусна първия шанс, но при втория най-после удари подаването на съперника.

3-3 – Григор направи две грешки от форхенд и геймът премина през 30-30, но после с печеливш удар над глава стигна до геймбол, който успя да реализира след непредизвикана грешка на румънеца.

3-4 – Григор сбърка бекхенд ретур за 15-15, след което румънецът направи нова непредизвикана грешка. Унгур обаче изравни с успешно излизане на мрежата, а с добър сервис си помогна да се добере до геймбол. И накрая удържа подаването си със страхотна къса, която не остави шансове на нашия.

4-4 – Геймът започна с втори ас за първата ни ракета в мача, след което Унгур изкара в аут бекхенд по правата. Малко по-късно със страхотен форхенд на линията българинът стигна до 40-15 и от втория си опит приключи гейма след грешка на Унгур.

4-5 – Слаб гейм за първата ни ракета на ретур, в който не успя да вземе нито точка.

5-5 – С бекхенд с отскок Унгур изравни за 30-30, но после Григор го принуди да сбърка. Геймът приключи с ретур в аут.

6-5 – Пробив! Геймът започна с продължителна размяна на бекхенди, която завърши с точка за българина, но после Унгур обърна до 30-15 с добър сервис. С двойна грешка стана 30-30, а Унгур сбърка къса, която даде скрит сетбол на нашия. С нова сбъркана къса пробивът стана факт.

7-5 – Сет за Григор! Безапелационен гейм и първият сет е в историята. С брилянтна къса българинът поведе с 30-0, след което Унгур изкара форхенд в аут, за да даде три сетбола на Димитров. С добър сервис и ретур в аут частта приключи.

1-0 – Пробив! При 30-30 Димитров стигна до точка за пробив с бекхенд смач, след което брейкът стана факт след непредизвикана грешка на Унгур.

1-1 – Пробив! Григор прати бекхенд в мрежата за 0-30, след което Унгур стигна със смач до три възможности за връщане на пробива, помагайки си с добър ретур. Григор се справи с първите два брейкбола, но при третия сбърка форхенд по обратния диагонал.

1-2 – Унгур не срещна никаква съпротива на ретур и обърна резултата в своя полза след гейм на нула.

2-2 – Димитров отново вдигна нивото и без затруднения спечели гейма си, който завърши с печелившо воле.

2-3 – Унгур започна убедително на сервис и спечели първите две точки, след което Григор го матира с излизане на мрежата. С грешка на румънеца стана 30-30. С форхенд на Унгур в аут българинът имаше нов брейкбол. Заредиха се дюсове, но накрая световният №194 удържа.

3-3 – Димитров си помогна с добър сервис при 30-30, за да се добере до геймбол. Българинът приключи гейма си с поредица от мощни удари от основната линия, които принудиха Унгур да сбърка.

3-4 – Серия от бекхенди, последният от които уинър по правата спечели точка на българина за 15-15. Последва обаче слаб ретур, а с бекхенд в мрежата стана 40-15. Румънецът не успя при първи си геймбол, но при втория дочака грешка от бекхенда на първата ни ракета.

4-4 – Геймът започна с перфектен сервис и успешен форхенд на Димитров за 30-0,  а Унгур изкара ретур в аут за 40-15. С нов ретур в аут сервис геймът на българина завърши успешно.

4-5 – Унгур изкара форхенд в аут в първата точка, след което последва лош ретур на Григор. И мрежата помогна на румънеца да поведе с 30-15, а с нов ретур в аут стана 40-15, а Димитров счупи ракетата си. С излизане на мрежата той взе точката за 40-30, но после бе принуден да сбърка след къса на Унгур.

4-6 – Пробив и сет за Унгур! С поредица от грешки Григор даде три сетбола при 0-40 на Унгур и сетът приключи с бекхенд в аут на българина.

0-1 – Григор действа джентълменски, след като топката на Унгур бе отсъдена в аут, но той посочи, че е вътре и стана 30-15. Последва ретур в аут, а с форхенд в аут геймът приключи.

1-1 – Григор поведе с 30-0, след което румънецът записа първа точка със солидна защита. С форхенд на Унгур в аут стана 40-15, а после 194-ият в света изкара ретур.

1-2 – Със страхотен удар от бекхенд Григор поведе с 0-15, а след това взе и втората точка в гейма. Унгур обаче изравни. Последва дълго разиграване и форхенд в аут на румънеца, който даде брейкбол на нашия. Последваха обаче три точки за 194-ия в света.

2-2 – С по една грешка на Григор от форхенд и бекхенд, геймът премина през 30-30. Все пак Димитров удържа подаването си без да се стигне до брейкбол.

2-3 – Бекхенд в мрежата на Григор даде начало на гейма, но след това първата ни ракета взе следващите две точки. С успешна комбинация на Унгур стана 30-30, а ретур в мрежата означаваше геймбол. С още един ретур в аут румънецът удържа подаването си.

3-3 – С безпроблемен гейм, в който сервираше добре и не даде точка на румънеца, Григор изравнява резултата.

3-4 – Димитров спечели страхотна точка с форхенд уинър за 0-30, но румънецът се пребори за точката в дълго разиграване, след което игра страхотна къса. Унгур изкара бекхенд в аут и Григор имаше нов брейкбол. Но румънецът не се предаваше. Двойна грешка даде нов шанс на нашия, но пък този път Димитров игра с рамката. С уинър от форхенд българинът стигна и до трети, но бекхендът на Унгур намери линията. И накрая румънецът спечели гейма си след форхенд в аут на нашия.

4-4 – Два форхенда на Григор в аут дадоха преднина на Унгур от 15-30, но после румънецът бе принуден да сбърка. С ретур в аут Димитров стигна до геймбол. Но не успя да затвори подаването си след форхенд уинър на Унгур. Накрая геймът приключи с ретур в аут.

4-5 – Безапелационен гейм за Унгур – на нула.

5-5 – Нервен гейм, който Григор спечели на 30 и затвори с ас, след като изоставаше с 15-30.

6-5 – Пробив! Унгур прати бекхенд в мрежата за 15-30, а после сбърка воле за 15-40, което даде два скрити мачбола на нашия. Бекхенд на румънеца излетя в аут и пробивът е факт.

7-5 – Победа за Григор!