Гледайте на живо: Григор Димитров – Филип Краинович 6-3 6-2

Гледайте на живо: Григор Димитров - Филип Краинович 6-3 6-2

Григор Димитров открива сезона на срещу сърбина Филип Краинович в двубой от първия кръг на Мастърса в Монте Карло. Мачът е втори в програмата на Court des Princes и ще започне около 14:00 ч. наше време. Той ще може да се наблюдава на живо от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

До момента двамата са се срещали два пъти, като и двата пъти спечели Григор. Срещите са от миналия сезон. Първо в Акапулко водещата ни ракета записа успех с 6-3 5-7 6-0, а след това надигра Краинович със 7-5 6-3 в Стокхолм.

В момента Краинович заема №107 в световната ранглиста, а най-предното му класиране е от пролетта на миналата година, когато достигна до 86-та позиция. Той е във веригата на професионалистите от 2008-а.

Коментари на живо:

11:45 ч. – Григор е абсолютен фаворит на букмейкърите, а неговият шанс за успех е оценен със скромния коефициент 1.18 срещу 4.50 за сърбина.

11:50 ч. – Победителят от сблъсъка Димитров – Краинович ще играе с Жил Симон, който в неделя се справи с Виктор Троицки.

1-0 – Мачът започна със сервис гейм на Димитров, но след къса топка на Краинович резултатът стана 0-30. Последва бекхенд в мрежата на Григор. В този момент българинът се събуди, намери сервиса си и обърна гейма в своя полза.

1-1 – След форхенд в аут на сърбина се стигна до 30-40, но лобът на Григор не намери очертанията, а малко по-късно Краинович спечели сервис гейма си.

2-1 – Сервис гейм на 15 за Димитров, завършил с хубава атака на мрежата.

3-1 – Пробив! Красив форхенд уинър за 30 равни, спечелена размяна на удари на мрежата за брейкбол и топка в мрежата на сърбина след размяна от основната линия.

4-1 – Григор затвърди пробива на 30.

4-2 – Сервис гейм на квалификанта, в който българинът не спечели и точка.

5-2 – Григор отговори със сервис гейм на нула и се доближи на гейм от спечелване на първия сет.

5-3 – След ретур в аут Краинович поведе с 40-15, но не можа да затвори гейма, след като топкта му се заби в мрежата от смаш. Григор стигна до дюс, но сърбинът направи неспасяема къса, а след това спечели гейма си.

6-3 – Гейм и сет за Димитров! Григор сервираше за сета, Краинович поведе с 0-30. Последваха печеливш форхенд по обратния диагонал на българина и грешка на сърбина, който след това показа техника на мрежата и стигна до брейкбол. Димитров го отрази, а малко по-късно затвори сета.

0-1 – Краинович спечели първия гейм на втория сет.

1-1 – Добър сервис гейм на Димитров, в който съперникът му спечели само една точка.

2-1 – Пробив! Григор поведе с 0-30, тръгна към мрежата и сърбинът сгреши, за да даде три поредни брейкбола на опонента си. Краинович спаси първите две, но при третата не успя.

3-1 – Със стилен миващ удар от бекхенд Григор поведе с 40-0 и безпроблемно затвърди на нула.

4-1 – Пробив! Краинович показа признаци на отчаяние и допусна втори пробив в сета.

5-1 – С къса топка от форхенд Григор поведе с 30-0, последва пети ас в мача и три геймбола. При втория Краинович избяга от бекхенда си, но ударът му излезе в аут.

5-2 – Григор стигна до мачбол при 30-40, но сърбинът го отрази, а след това се задържа в мача.

6-2 – Гейм, сет и мач за Димитров!