Гледайте на живо: Григор Димитров – Хуан Мартин дел Потро 4-6 5-7

Григор Димитров и Хуан Мартин дел Потро откриват съботната програма на IF Stockholm Open с полуфиналния сблъсък помежду си.

Началният час на срещата е 14:00 българско време. До този етап от турнира българинът, който е поставен под №2 в основната схема, достигна след победи над Юрген Зоп и Кевин Андерсън.

Аржентинецът, който участва с „уайлд кард“, мина през Джон Иснър, Николас Алмагро и Иво Карлович.

До този момент Кулата от Тандил води в преките сблъсъци с 3:0, като победи първата ни ракета през настоящия сезон с 6-4 6-2 на турнира в Щутгарт.

Букмейкърите дават предимство на Делпо с коефициент 1.40. Победата на Григор се оценява на 3.00.

Ще може да гледате мача по NOVA или чрез линковете на TennisKafe.com

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Коментари на живо:

0-1 – Пробив! Григор започна доста неконцентрирано мача и след поредица от грешки позволи на Дел Потро да поведе с 0-40. Димитров записа първата си точка с уинър от форхенд, а след това го размина с печеливш удар по правата. От третия си опит аржентинецът успя.

0-2 – Дел Потро затвърди пробива след гейм, в който грешките на Григор продължиха и българинът спечели само една точка.

1-2 – Григор взе първия си гейм – на 30. Той приключи подаването си с добър сервис и уинър от форхенд по обратния диагонал.

1-3 – Сервисът на Дел Потро продължава да работи отлично и аржентинецът удържа гейма си на нула.

2-3 – Много агресивно начало за Григор, който сервираше добре и с добри комбинации стигна до 40-15, но последва отличен ретур по диагонала, след което българинът направи нова грешка за дюс. Със страхотен сервис българинът взе предимство, а след това приключи гейма с успешно излизане на мрежата

3-3 – Пробив! Димитров започна уверено гейма и след като взе първата точка, матира съперника с форхенд по правата. Дел Потро прати рутинен форхенд в мрежата за 0-40 и три шанса за връщане на брейка. И от втория опит успя.

3-4 – Пробив! Григор сбърка бекхенд след дълго разиграване, а после и форхенд за 0-30. Малко по-късно подсепечен удар затрудни Димитров и стана 15-40. Последва много зрелищна точка, която българинът спечели с чудесен бекхенд по правата. От втория си опит Дел Потро успя да пробие отново след натиск на бекхенда на българина.

3-5 – Дел Потро направи двойна грешка за 15-15, след което влезе в сила форхендът му и стигна до два геймбола. С отлична защита и къса топка Димитров заличи първия, но след това прати бекхенд в аут.

4-5 – Димитров остава в сета след категоричен гейм, в който сервира силно и даде само точка на аржентинеца.

4-6 – Сет за Дел Потро след гейм на нула.

1-0 – Перфектно начало за Григор, който сервира много добре и не даде точка на аржентинеца.

1-1 – Двамата си размениха по една точка, след което Дел Потро направи ас за 30-15. След това Гриор принуди съперника да сбърка и изравни. Последва нова бомба от сервис по правата, а после и още една, с която затвори гейма си.

2-1 – Много оспорван гейм, който премина през дюс, а след дълго разиграване и поредния добър форхенд Дел Потро стигна до възможност за пробив, но Григор я отрази, след което приключи гейма с две волета.

2-2 – Дел Потро стигна до два геймбола при 40-15, след което направи двойна грешка. След това аржентинецът излезе на мрежата и приключи гейма с воле.

3-2 – С много добри ретури Дел Потро взе първите две точки, след което последва ас от ракетата на Григор за 15-30, а българинът притисна бекхенда на опонента и изравни. С нов ас по правата Димитров стигна до геймбол. Резултатът премина през няколко дюса и точка за пробив за Делпо, но Григор удържа.

3-3 – Ново равенство, след като Димитров не успя да притисне Дел Потро и аржентинецът спечели на 15.

3-4 – Пробив! Гейм с интересни разигравания, в който Дел Потро размина нашия за 30-30, след което с ретур уинър стигна до нов брейкбол. В последвалото разиграване Димитров пресили форхенд и бе пробит.

4-4 – Пробив! Дел Потро започна с двойна грешка, а малко по-късно с добър ретур Григор поведе с 15-30. Последва обаче добър сервис на аржентинеца. С бекхенд уинър по правата Димитров стигна до точка за връщане на брейка. Не успя от първия си опит, но стигна до още един шанс и върна пробива.

5-4 – Безкомпромисен гейм за Григор и той отново повежда в резултата. Гейма на нула, завършил с ас!

5-5 – Дел Потро изравнява след гейм на 15.

5-6 – Пробив! Григор направи двойна грешка за 15-30, след което изравни с добър форхенд. Димитров обаче прати фрохенд в мрежата и даде скрит мачбол на аржентинеца. Дойде нова двойна грешка и Делпо ще сервира за мача.

5-7 – Победа за Дел Потро