Гледайте на живо: Григор Димитров – Хуан Мартин дел Потро 6-3 7-5

Гледайте на живо: Григор Димитров - Хуан Мартин дел Потро 6-3 7-5

Григор Димитров даде победен старт на участието си на Мастърса в Синсинати, а сега му предстои сблъсък с опонент, срещу когото няма победа – Хуан Мартин дел Потро.

Първата ни ракета играе на централния корт, като с аржентинеца откриват програмата в 18:00 ч. българско време. Победителят отива на 1/4-финал срещу Карен Хачанов или Юичи Сугита.

Българинът и Кулата от Тандил имат общо 5 изиграни мача помежду си и във всеки от тях Дел Потро е напускал корта като победител. За последно двамата се срещнаха на Мастърса в Рим, където аржентинецът победи с 2-1 сета, след като направи обрат. Двамата имат мачове на хард, нито един от които обаче не е на открито.

Може да гледате двубоя чрез линковете на TennisKafe:

Линк 1 I Линк 2

Коментари на живо:

1-0 – Димитров започна с отличен начален удар и поведе, а после след излизане на мрежата притесни аржентинеца – 30-0. При 40-15 Димитров пристисна съперника си, който пласира бекхенд в мрежата.

2-0 – Пробив! Димтиров поведе 30-0, а после изгради търпеливо атака, с която извади опонента си от корта, излезе на мрежата и с воле уинър стигна до три поредни брейкбола. Дел Потро отрази първия, но на втория нашият демонстрира отлично придвижване, справи се с дълбок форхенд по правата на съперника, а накрая излезлия вече на мрежата Хуан Марти сбърка стоп воле.

3-0 – Първата ни ракета допусна двойна грешка при 0-30, а след това намали пасива си след ретур в ату. С няколко прецизни форхенда по обратния диагонал Димитров взе предимство в следващата точка, навлезе навътре в корта и завърши с форхенд уинър. Геймът мина през дюс, но накрая Григор завърши с ас на геймбол.

3-1 – Две неточности от бекхенд след 0-15 на Григор предоставиха три поредни геймбола на Хуан Мартин. Делпо изпусна първите два шанса, но на третия  не позволи на нашия да влезе в разиграване.

4-1 – Димитров взе напрегната точка при 30-30, а в дълго разиграване на геймбола няколко пъти разходи опонента си и накрая Делпо изкара форхенд в опит да играе по правата.

4-2 – Геймът започна под контрола на Делпо, който поведе 30-15. В следващата точка форхендът на Димитров закачи филето и излезе в аут, а Хуан Марти реализира геймбола с ас.

5-2 – Григор Димитров експресно затваря подаването си и опонентът му ще трябва да сервира за оставане в срещата.

5-3 – Дел Потро започна с две бързи точки, но Григор почти толкова лесно изравни – 30-30. В следващото разиграване аржентинецът пласира един от марковите си форхенди и стигна до геймбол, който обаче не успя да реализира – дюс. С ас по правата Куалта от Тандил отново излезе начело, а на геймбола Григор прати посрещането си в аут.

6-3 – Сет за Григор Димитров! При 30-30 Григор игра на втори сервис, а после пресили сечен бекхенд и се изправи пред топка за рибрейк. В следващото разиграване българинът изпрати неспасяем форхенд уинър по правата, а впоследствие без да влиза в разиграване взе предимство и материализира сетбола.

6-3 0-1 – При 15-30 Димитров сбърка слайс бекхенд, пласирайки го в мрежата, а на геймбола Дел Потро изстреля снаряд от начален удар и поведе.

0-2 – Пробив! Григор поведе 40-15, след като опонентът му сбърка в опит да смени посоката на разиграването и форхендът му попадна в мрежата. Кулата от Тандил взе следващата точка, а после стигна и до дюс след форхенд уинър по правата. Димитров направи двойна грешка и подари брейкбол на опонента си, а аржентинецът се възползва.

0-3 – Дел Потро не позволи да бъде поставен под напрежение и затвърждава.

1-3 – Димитров поведе 30-0, но в следващата точка бе матиран от форхенд пасинг шот. След това българинът изпълни класическата комбинация с начален удар по диагонала, с който изхвърли от кората съперника, и с форхенд уинър по правата си спечели два геймбола, като се възползва още от първия и откри сметката си в сета.

1-4 – Григор поведе 30-0, но с блок ретур в аут и форхенд в мрежата се стигна до равенство. В следващата точка нашият не прецени форхенд на съперника, който кацна на основната линия – 30-40. Първата ни ракета докара точките до дюс, но нищо повече.

2-4 – Бърз сервис гейм за Григор Димитров.

3-4 – Пробив! Първата ни ракета поведе 40-30, а на брейкбола първо игра отличен ретур и се придвижи добре по основната линия, за да възстанови позицията си, а после посрещна дълбок апроуч на Дел Потро с форхенд пасинг шот от движение, за да постигне рибрейк.

4-4 – Григор започна гейма с двойна грешка, но бързо обърна до 40-15. Още на първия геймбол Хуан Мартин изкара форхенд в аут.

4-5 – Дел Потро взима подаването си и поставя нашия в ситуация да сервира за оставане в сета.

5-5 – При 30-30 Дел Потро игра къса, която Димитров настигна, но топката се разходи по филето и падна в половината на първата ни ракета. На сетбола Григор взе нещата в свои ръце и изтласка опонента си далеч зад основната линия, а накрая стигна до дюс. Аржентинецът изпусна още един сетбол, но стигна до трети след като излезе на мрежата, а опонентът му прати бекхенд в нея. Българинът спаси и тази опасност без да влиза в разиграване, взе предимство и изравни с ас.

6-5 – Пробив! При 15-30 Дел Потро заби бекхенд в мрежата и отрази първия скрит мачбол без да влиза в разиграване, като стори същото, за да стигне до дюс. Изкара обаче форхенд в следващото разиграване и накрая се пропука.

7-5 – Победа за Григор Димитров! Григор направи двойна грешка при 15-15, но изравни с ас. Българинът взе и следващата точка и после материализира мачбола.