Гледайте на живо: Григор Димитров – Иржи Весели 7-6(1) 6-1

Гледайте на живо: Григор Димитров - Иржи Весели 7-6(1) 6-1

Григор Димитров продължава участието си на турнира TEB BNP Paribas Istanbul Open. Мачът на първата ни ракета срещу Иржи Весели от четвъртфиналите в турския мегаполис ще започне след 17:30 ч. българско време и ще може да се наблюдава по БНТ 1, както и от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Димитров и Весели са се срещали веднъж до момента на турнира в Букурещ през 2014-а, където Григор спечели със 7-6(5) 6-2 по пътя към титлата. Преди две седмици Весели направи фурор на Мастърса в Монте Карло, където във втория кръг показа страхотна игра и отстрани световния №1 Новак Джокович.

16:35 ч. – През миналия сезон Димитров достигна до полуфиналите в Истанбул, където загуби с 2-6 4-6 от Пабло Куевас.

16:40 ч. Българинът е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за победа 1.40 срещу 2.75 за Весели.

0-1 – Григор пробва рано-рано да притисне съперника, но беше разминат на мрежата за 30-0, а последва и ретур с рамката на ракетата, който помогна на Весели да удържа подаването си на нула.

1-1 – Перфектен гейм и за Григор, който не даде точка на съперника. Първата ни ракета приключи подаването си с първия си ас в двубоя.

1-2 – Димитров не успя да противодейства на разнообразния сервис на Весели и спечели само една точка.

2-2 – Нов убедителен гейм за Димитров, който го спечели на 15.

2-3 – Весели е непоклатим отново в подаването си и го затвори на нула.

2-4 – Пробив! Геймът започна с великолепна къса от Весели, а после Григор изкара форхенд в аут с рамката на ракетата. С нова грешка се стигна до 0-40 и три възможности за пробив. С още една непредизвикана грешка пробивът е факт – на нула.

2-5 – Григор натисна за връщане на пробива, стигна се до дюс, но чехът не трепна във важните моменти и след поредния удар с рамката от Димитров, геймът завърши неприятно за нашия.

3-5 – Димитров се задържа в сета с убедителен гейм.

4-5 – Пробив! С два страхотни ретура Григор си помогна да вземе първите две точки, но после Весели взе третата точка с излизане на мрежата и удар над глава. С ретур в аут стана 30-30, а с още един чехът стигна до сетбол. Димитров обаче го отрази с чудесно излизане на мрежата. Весели прати бекхенд в мрежата за първата точка за пробив за българина и Димитров успя с невероятен минаващ удар.

5-5 – Психологическото предимство е на страната на Григор и той се възползва по най-добрия начин от това, за да изравни резултата с третия си пореден гейм.

5-6 – Весели взе първите две точки с много тежки сервиси, след което Григор отговори с перфектна къса. С ас стана 40-15 и Весели се възползва още от първия се геймбол.

6-6 – Димитров започна гейма си с ас, след което принуди Весели да сбърка при размяна на форхенди от основната линия. С форхенд уинър чехът спечели точката за 30-15, а после Григор направи двойна грешка. Българинът показа самообладание и стигна до геймбол, а геймът приключи с несполучлива къса на Весели. Предстои тайбрек.

7-6(1) – Сет за Димитров! Григор вдигна нивото в най-важния момент и бе абсолютен господар в тайбрека. Нашият поведе с 5-0, преди да позволи на съперника да спечели първата си точка, която се оказа и единствена.

1-0 – Григор продължава положителната си инерция, а Весели продължава да греши. Вторият сет започна с гейм на 15 за българина.

1-1 – Гейм на нула за Весели.

2-1 – Григор загуби само първата точка в гейма и го спечели комфортно.

3-1 – Пробив! Геймът започна с двойна грешка на Весели, а после с още една чехът даде брейкбол на българина при 30-40. Димитров не успя от първия си опит, след което получи и втори шанс, но пак остана безуспешен. От третия обаче проби!

4-1 – Григор направи двойна грешка за 30-30, но после Весели прати къса в мрежата. Със страховит форхенд българинът приключи подаването си.

5-1 – Пробив! Със страхотен лоб Григор стигна до 30-40 и скрит мачбол, а новият пробив стана факт след двойна грешка. Димитров ще сервира за мача.

6-1 – Победа за Григор!