Гледайте на живо: Григор Димитров – Кайл Едмънд 4-6 6-3 3-6 4-6

Гледайте на живо: Григор Димитров - Кайл Едмънд 4-6 6-3 3-6 4-6

Григор Димитров продължава да ни кара да мечтаем, а във вторник се изправя срещу Кайл Едмънд на 1/4-финал на Australian Open. Срещата закрива дневната сесия в Мелбърн и е с начален час не преди 05:30 ч. българско време.

Българинът и британецът имат два мача в общия си баланс, а световният №3 триумфира и в двата случая. Последната среща на Григор с този съперник бе в началото на месеца в Бризбън, когато се наложи с 6-3 6-7(3) 6-4.

Победителят от днешния мач очаква развръзката на двубоя Рафаел Надал – Марин Чилич, за да научи името на 1/2-финалния си съперник.

Може да гледате срещата чрез линковете на TennisKafe или по Евроспорт 1:

Линк 1 Линк 2

Димитров е фаворит на букмейкърите. Коефициентът за победа на българина е 1.30 срещу 3.50 за британеца

Коментари на живо:

0-1 – Пробив! Григор започна колебливо, а при 30-30 бекхендът му закачи филето и стана лесна плячка за британеца. Димитров отрази брейкбола с дълбок форхенд по диагонала, след който Едмънд сбърка, но българинът продължи да търси ритъма си и в крайна сметка предаде подаването си.

0-2 – Кайл Едмънд затвърждава.

1-2 – Григор поведе 40-15, а на геймбола пласира бекхенд уинър по диагонала, с който откри сметката си в мача.

1-3 – Засега британецът не предоставя шансове на Григор и бързо взима подаването си.

2-3 – Лесен гейм за световния №3, който поведе 40-0 и материализира първия геймбол без да влиза в разиграване.

3-3 – Пробив! При 30-30 Едмънд конструира атака към мрежата и с бекхенд воле стигна до геймбол. Димитров обаче докара точките до дюс, а в следващото разиграване опонентът му се провали при опит да търси обратния диагонал от форхенд. Световният №3 се възползва от точката за пробив и върна паритета в мача.

4-3 – Григор за първи път излиза напред в резултата. Сервисът му вече функционира и се стигна до комфортен гейм.

4-4 – Намеса на мрежата при 40-15 позволи на Едмънд да поеме инициативата и да спечели гейма.

4-5 – Пробив! При 15-15 Димитров направи третата си двойна грешка от началото на мача, а после изостана и 15-40. На първия брейкбол британецът пропусна форхенд, но на втория с ретур уинър взе подаването на българина.

4-6 – Сет за Кайл Едмънд! Григор заигра максимално агресивно и почна да доминира от форхенд, повеждайки 40-15. На първия брейкбол не успя да вкара ретур, а не получи шанс за нещо повече и на втория. С няколко агресивни форхенда по обратния диагонал и излизане на мрежата световният №3 стигна до трета възможност, но опонентът му отново не трепна, а накрая затвори сета.

4-6 1-0 – Григор открива сметката си във втория сет.

2-0 – Пробив!  Втората ракета на Великобритания избърза с форхенд по правата при 30-30 и изкара топакта в аут. В следващото разиграване отново форхендът предаде Едмънд и така Григор проби без да му се налага да прави уинър в частта.

3-0 – Григор изостана 0-30 и после закъсня с форхенда си – 0-40. Българинът навакса до 30-40, а после рискува на втори сервис по правата и изненада съперника си – дюс. Димитров взе предимство без да влиза в разиграване и накрая реализира геймбола.

3-1 – Григор не остави шанс на съперника си с прецизен ретур при 30-30. На брейкбола Кайл излезе на мрежата и стигна до дюс, а с ново излизане на мрежата взе предимство. На геймбола британецът направи 20-ата си непредизвикана грешка. Димитров стигна до нов шанс да пробие  и рискува с плосък бекхенд по правата, но не намери целта – дюс, а в крайна сметка Едмънс затвори гейма.

4-1 – Сервис гейм за Григор Димитров.

4-2 – Засега Едмънд задържа разликата в резултата минимална.

5-2 – До 15-30 Григор имаше две двойни грешки и ас. В следващата точка Едмънд пласира в аут ретур на втори сервис. Двамата стигнаха до дюс, а нова двойна грешка на Димитров подари брейкбол на Едмънд. До края обаче сервисът да световния №3 заработи и българинът взе частта без да влиза в разиграване.

5-3 – Кайл поведе 40-0 и за момент се разколеба, но при 40-30 бе солиден на мрежата.

6-3 – Сет за Григор Димитров! Димитров започна добре и поведе 30-0, но опонентът му стигна до 30-30. В следващото разиграване българинът намери късия диагонал от бекхенд и си спечели сетбол, който материализира без да влиза в разиграване.

4-6 6-4 0-1 – Едмънд сбърка форхенд при 30-30. После отрази с първата си точка в гейма, при която не трябваше да влиза в разиграване. Със сервис в тялото британецът взе предимство и затвори частта.

1-1 – Кайл съвсем не се чувства уверен в разиграванията и това помогна на Григор да поведе 40-15, като на първия геймбол шампионът от Лондон реализира ас.

1-2 – С ас при 30-30 втората ракета на Великобритания си осигури геймбол. Димитров докара точките до дюс с добър ретур и върна напрежението, но за кратко, след като началният удар на Едмънд го спаси.

2-2 – Едмънд пласира ретур уинър при 30-30. На брейбкола Григор бе в защитна позиция, но контрира с форхенд от движение по диагонала и предизвика грешка на опонента си. После българинът затвори гейма.

2-3 – И в този гейм Едмънд използваше ефективно началния си удар и нямаше никакви затруднения .

3-3 – Сервис гейм на нула за Григор.

3-4 – Поредна част, преминала под диктовката на подаващия. Сервисъм на Кайл продължава да му носи лесно взети геймове.

3-5 – Пробив! Григор пресили форхенд при 15-30 и осигури два скрити сетбола на Едмънд. 23-годишният британец пропусна първия с ретур в мрежата, но на втория Димитров направи двойна грешка.

3-6 – Сет за Кайл Едмънд!

4-6 6-4 3-6 1-0 – Непредизвикана грешка попречи на Григор да открие с подаване на 0.

1-1 – Две греши от бекхенд изведоха Едмънд напред, след което уинър му осигури 3 точки за взимане на гейма.Димитров върна 1, но не успя да направи нищо повече.

2-1 – Подаване на 0 за българина.

2-2 – Григор оказа натиск и бе близ до 30-30, но в крайна сметка взе само точка.

2-3 – Пробив за Едмънд. Британецът откри с форхенд уинър, но два добри сервиса обърнаха развитието на гейма. Световният номер  3 за пореден път сгреши от бекхенд за 30-30, а след това и лесна топка от форхенд – брейкбол. Нова грешка и пробив

3-3 – Рибрейк! Форхенд в аут даде преднина на Григор, а дълбок удар в тялото на противника му направи 0-30. В следващото разиграване великолепен ретур затрудни Кайл, но той се измъкна. Все пак се стигна до два шанса за рибрейк след нов форхенд в аут. Пореден такъв реши гейма.

4-3 – Димитров откри с ас, но съперникът му изравни с уинър, едва закачил линията.Последва ново успешно отиграване на Едмънд от форхенд, но вторият сервис на Григор сработи – 30-30. Все пак се стигна до брейкбол, който за щастие бе пропилян.Българинът завърши с ас.

4-4 – Едмънд удържа подаването си.

4-5 – Пробив! Димитров изостана с 15-40 и на втория скрит мачбол на съперника сбърка от бекхенд.

4-6 – Победа за Едмънд.