Гледайте на живо Григор Димитров – Кайл Едмънд: 7-5 4-6 6-3

Гледайте на живо Григор Димитров - Кайл Едмънд: 7-5 4-6 6-3

Григор Димитров започва американското си лято на турнира Citi Open във Вашингтон, където негов първи съперник в мач от II кръг е Кайл Едмънд, който се справи с лекота с 6-3 6-1 с Хьон Чунг на старта.

До този момент двамата не са се изправяли помежду си, а победителят ще продължи на осминафинал срещу Стийв Джонсън или Даниил Медведев.

Мачът между Димитров и Едмънд е под №4 в програмата на корт „Grandstand 1“, където третият двубой между Маркос Багдатис и Райън Харисън е насрочен за не преди полунощ наше време.

Срещата ще може да гледате чрез линковете на TennisKafe:

Линк 1 I Линк 2
Коментари на живо

1-0 – Добро начало за Григор с гейм на 15.

1-1 – Пропуск от бекхенд и двойна грешка на Едмънд дадоха брейкбол на Григор, само че британецът обърна резултата с два мощни сервиса. Димитров стигна до 40-40 с хубав форхенд ретур по диагонала, но така и не успя да вземе нещо повече от гейма.

2-1 – Нов уверен гейм на 15 и Димитров повежда с 2-1 в откриващия сет.

2-2 – Българинът стигна до 30-30, но подхлъзване му коства следващата точки. Григор пробва да потърси форхенд уинър от ретур за 40-40, само че пропусна линията и геймовете са по два.

3-2 – Началният удар на Григор го изостави за няколко точки и той изостана с 15-40. При първия брейкбол Едмънд форсира разиграването с опит за бекхенд уинър по правата, който излезе в аут, а Димитров заличи втория с прецизен форхенд по диагонала, на който британецът нямаше отговор. Българинът довърши задачата в този гейма и повежда с 3-2.

3-3 – Димитров спечели разиграването на мача до момента и поведе с 15-о на сервис на Едмънд, но началният удар на британеца го измъкна в следващите точки и резултатът е 3-3.

4-3 – Този път Димитров е безкомпромисен в подаването си и след серия от удари с прекрасна дълбочина повежда с 4-3.

4-4 – Едмънд настрои дълбочината и силата на форхенда си и печели подаването си на нула.

5-4 – Григор на свой ред отговаря с експресен гейм на нула.

5-5 – Едмънд потегли с пасив от 0-30, но не се огъна и сетът продължава.

6-5 – Двойна грешка направи резултата 0-30 на сервис на Григор, а ретур уинър на Едмънд му даде три скрити сетбола. Димитров отрази първите два, а при третия ретурът на британеца бе отсъден в аут, като Григор направи контакт с топката веднага след отсъждането, а ударът му не попадна в корта. Едмънд поиска „ястребово око“, което показа, че ретурът му е закачил линията с милиметри и британецът започна да спори със съдията на стол и да настоява точката да му бъде присъдена директно. Това, разбира се, не се случи, а Григор изстреля ас по диагонала за 40-40, след който бързо спечели и следващите две точки за 6-5.

7-5 – Сет за Григор! – Форхендите на Едмънд започнаха да летят в аут и той изостана с 15-40. Димитров не успя да се възползва от първите два брейкбола, но стигна до ново трето равенство с изящен бекхенд уинър, а в следващите две точки показа търпение в защита и пречупи изнервения британец – пробив и 7-5 гейма.

7-5 1-0 – Димитров потегля по идентичен начин и във втория сет с гейм на 15.

7-5 1-1 – Едмънд отговаря с гейм на 15 и геймовете са по един.

7-5 1-2 – Пробив! – Серия от мощни форхенди на Едмънд му донесе първия пробив във втория сет.

7-5 1-3 – Едмънд затвърждава пробива на 15 и води с 3-1 във втория сет.

7-5 2-3 – Димитров отново имаше трудности на свой сервис и мина през едно равенство в подаването си преди да успее да намали резултата до 2-3.

7-5 2-4 – Григор показа страхотна вариативност в защита, но не успя да се възползва от нито един от четирите брейкбола, които заслужи.

7-5 3-4 – Гейм на нула за Димитров и той връща напрежението върху съперника.

7-5 3-5 – Британецът този път се справи по-уверено на свой сервис и е на гейм от влизане в трети сет.

7-5 4-5 – Димитров отново печели гейма си без проблеми и си дава още един шанс да се опита да се добере до рибрейк и да затвори мача в два сета.

7-5 4-6 – Сет за Едмънд! – Григор стигна до 30-30 и последва дълго и красиво разиграване, което Едмънд изтръгна с класен минаващ удар по правата и материализира сетбола си за 6-4 във втората част.

7-5 4-6 1-0 – Димитров започва решителния сет с подаване на нула.

1-1 – Едмънд дръпна 30-0 и с дълбок форхенд по диагонала извади от баланс нашия, за да поведе 40-0. На втория геймбол британецът пласира ас по правата.

2-1 – Димитров изостана 15-30, но изравни след ретур в аут. Изправи се обаче пред брейкбол, който отрази с прецизен форхенд по диагонала, на който опонентът му нямаше отговор. Накрая първата ни ракета взе гейма без нови затруднения.

2-2 – Сервис гейм на 15 за Кайл Едмънд.

3-2 – При 0-15 Димитров направи двойна грешка, но намали пасива си с бекхенд уинър и изравни със смач. Григор поведе 40-30 и със топ воле материализира геймбола.

3-3 – Едмънд държи под контрол нещата в подаванията си и продължава да играе на висота.

4-3 – Димитров поведе 40-15, но на първия геймбол пресили бекхенд. В следващото разиграване Едмънд разгада апроуча на българина, чието воле излезе в аут. Все пак Григор взе предимство и с отлично стоп воле затвори гейма.

5-4 – Пробив! При 15-30 на британеца бе отсъдена двойна грешка, но той оспори и „ястребовото око“ показа, че е прав. Точката бе преиграна, но Едмънд направи двойна грешка, а на скрития мачбол заби форхенд в мрежата

6-4 – Победа за Григор Димитров!