Гледайте на живо: Григор Димитров – Марин Чилич 1-6 4-6

Григор Димитров стартира участието си на Олимпийските игри в Рио с тежък двубой срещу Марин Чилич на корт №1.

Димитров демонстрира подобрена игра, откакто треньор му е Дани Валверду, което му помогна да запише позитивен резултат в “Мастърс” надпреварата в Торонто. Григор преодоля Иво Карлович в мач на високо ниво, а впоследствие не бе далеч от победата срещу Кей Нишикори на четвъртфинал, но все пак отстъпи в три сета.

Чилич се раздели с наставника си Горан Иванишевич, след като допусна драматичен обрат от 0-2 сета в четвъртфинала на Уимбълдън срещу Роджър Федерер. Хърватинът записа идентична загуба и срещу Джак Сок в Купа “Дейвис”, но се реваншира срещу Джон Иснър и помогна на Хърватия да преодолее като гост САЩ и да се класира за последната четворка на турнира.

Бившият шампион на US Open е поставен под №9 в схемата и e фаворит на букмейкърите с коефициент 1.44 срещу 2.62 за Димитров. Балансът между двамата тенисисти е 1-1, като Григор спечели последния мач – 7-6(3) 7-6(2) в турнира от серията „Мастърс“ във френската зала „Берси“ през миналата година.

Двубоят може да наблюдавате по БНТ или чрез линковете на TennisKafe.com

Линк 1 | Линк 2 | Линк 3

Коментари на живо:

0-1 – Григор използва умело слайса си от бекхенд и стигна до точка за пробив, но Чилич отрази с ас и си взе сервирането.

0-2 – Пробив за Чилич! Григор допусна няколко непредизвикани грешки и изостана с 30-40, а ретур на Чилич, приземил се на основната линия, му донесе първия брейк в мача.

0-3 – Чилич доминира в тези минути с мощния си форхенд си от дъното на корта и увеличи аванса си с бърз гейм на петнадесет.

0-4 – Пробив за Чилич! Григор атакува мрежата и с технично форхенд воле поведе с 30-15, а ас по правата му донесе два геймбола, но след нови непредизвикани грешки хърватинът получи възможност за двоен пробив. Димитров се спаси първоначално, но мощните форхенди на Чилич помогнаха на бившия шампион от US Open да дръпне решително в първата част.

0-5 – Рутинен гейм за Чилич, приключил с ас.

1-5 – По-добре сервиране от Димитров и българинът най-после се разписа на светлинното табло на Корт №1 в Рио.

1-6 – Сет за Марин Чилич! Погрешно отсъждане на лайнсмен наложи преиграване на точката при 30-30, в която Григор бе пласирал отличен ретур и имаше предимството в разиграването, и оттам нататък Чилич затвори сета след 29 минути на корта.

1-0 – По-позитивно начало за Димитров, който открива сметката си във втората част.

1-1 – Отличен бекхенд по правата донесе аванс от 15-30 за Григор, а след дълга размяна той дочака грешка на опонента си и получи брейкбол. Още едно маратонско разиграване завърши със сгрешена къса топка на българина и дюс. Ас и сбъркан слайс от бекхенд приключиха гейма в полза на Чилич.

2-1 – Гейм на нула за Григор, който демонстрира по-силна игра до момента във втората част и сервира на по-високо ниво.

2-2 – Бърз гейм за хърватина след нов неуспешен опит за къса на Димитров.

2-3 – Пробив за Чилич! След два дълбоки ретура на Чилич резултатът стана 30-30. Скъсен подсечен ретур от форхенд на хърватина му донесе възможност за пробив, а Григор не издържа в следващата точка и пресили форхенда си по обратния диагонал, което означава брейк за световния №14 и във втория сет.

2-4 – Ретурите на българина отново спряха да намират целта и Чилич е само на два гейма от победата.

3-4 – Григор сякаш загуби желание за битка и изостана с 15-40, но сервисът му този път си свърши работата и надеждите все още са живи.

3-5 – Два аса за Чилич доведоха до поредния гейм на нула за хърватина.

4-5 – Бившият шампион на US Open не положи кой знае колко усилия в този гейм и сега ще трябва да приключи двубоя на собствен сервис.

4-6 – Чилич завърши срещата с четири аса и след по-малко от час и десет минути се класира за следващия кръг в Рио.