Гледайте на живо: Григор Димитров – Миша Зверев 6-3 6-4

Гледайте на живо: Григор Димитров - Миша Зверев 6-3 6-4

В четвъртък Григор Димитров преодоля първото си препятствие в Стокхолм в лицето на Йежи Янович, а днес му предстои сблъсък с Миша Зверев със залог класиране на полуфиналите на турнира Intrum Stockholm Open.

Българинът води в общия баланс с 2-0 победи, като и двата му успеха са от този сезон – 6-7(4) 6-2 6-4 в Ротердам и 6-3 3-6 6-3 в Монреал. Букмейкърите нямат съмнение, че Григор ще е 3 от 3 срещу този съперник след днешния им сблъсък, отреждайки му коефициент за победа от 1.22 срещу 4.33 за Зверев.

Линк 1 I Линк 2

Коментари на живо:

1-0 – Григор започна убедително с гейм на 0.

1-1 – Димитров поведе с добро излизане на мрежата, но Зверев сервираше добре и в крайна сметка взе подаването си на 30.

2-1 – Нашият допусна първата си двойна грешка за мача при 30-15, но все пак агресивната игра му спечели гейма.

2-2 – Добър ретур донесе единствената точка за Григор тук.

3-2 – Първото разиграване завърши с неуспешно воле на Димитров, но последва ас и до края Миша не успя да спечели други точки.

4-2 – Пробив! Втори ас за Зверев в началото, последван от прекрасен минаващ удар на Григор. Късметлийски рикошет в мрежата даде аванс на нашия, а след това дойде и първата точка за пробив. Не се стигна до втора.

5-2 – След като успя да спечели подаването на противника си, Димитров нямаше никакви проблеми със своето и го затвори на 0.

5-3 – Страхотен минаващ удар с бекхенд по правата и българинът изравни 30-30. Добро воле върна аванса на Зверев, но в следващата точка Григор не му позволи да излезе комфортно на мрежата и се стигна до дюс. Сервисът за германеът заработи и в следващите две точки не се стигна до разиграване.

6-3 – Сет за Григор Димитров! Два първи сервиса за Димитров и преднина от 30-0. Когато обаче се стигна до втори, Зверев отправи силен ретур в тялото и върна точка. Макар да успя да изравни за 30-30, Григор не му даде повече шансове и затвори сета.

6-3 0-1 – Миша Зверев поиска медицинска почивка, след като усети проблеми в рамото и врата между сетовете. Те явно обаче не бяха сериозни и той затвори подаването си на 15 с добри сервиси.

6-3 1-1 – Безпроблемен гейм за Димитров, където единствената точка за германеца дойде от непредизвикана грешка от противника му.

6-3 1-2 – Зверев излизаше при всяка точка на мрежата и Григор успя да прекара топката два пъти покрай него, но това беше всичко интересно тук.

6-3 2-2 – Ас номер 2 за нашия и рутинен гейм на 0 в негова сметка.

6-3 2-3 – Димитров успя да неутрализира два пъти тактиката сервис-мрежа на Зверев, а нов уинър от ретур докара нещата до дюс. Миша продължи да сервира добре, въпреки болките в рамото и взе следващата точка, но след това волето не му свърши работа и се стигна до ново равенство 40-40. Още на няколко пъти германецът излизаше напред в резултата с мощни сервиси, а българинът изравняваше, но в крайна сметка Зверев затори гейма си без да трябва да спасява брейкпойнт.

6-3 3-3 – Отново бързо развитие, отново без точки за Зверев.

6-3 4-3 – Пробив за Григор! Убийствен минаващ бекхенд по правата изведе Димитров напред за 15-30. Поредното перфектно изиграно воле от страна на съперника му върна равенството, но топка на линията даде точка за пробив на Григор. Този път играта на мрежата не сработи за Зверев и първият пробив във втория сет стана факт.

6-3 5-3 – Българинът трябваше да затвърди преднината си с нови топки. Той продължи да бъде категоричен от първи сервис, печелейки в 27 от 30 от случаите и затоври гейма на 15.

6-3 5-4 – Димитров бързо поведе с 0-30 след двойна грешка от противника му, но германецът показа здрави нерви и изравни. При следващото разиграване обаче Григор се справи по-добре и стигна до първи мачпойнт. Зверев го спаси с уинър. Втора двойна грешка в гейма отново постави Миша в трудна позиция, но той отново се измъкна. Прекрасно дроп-воле даде мачпойнт номер 4 за нашия, но още нищо не беше решено и пак се стигна до равенство. Когато най-после Зверев стигна до възможност да спечели подаването си, Димитров направи добре премерен лоб и се върнахме към поредния дюс. Трета двойна грешка даде нова възможност за завършване на мача, но усилията на германецът бяха възнаградени и той все пак измъкна гейма си.

6-3 6-4 – Победа за Григор Димитров! Григор не позволи неуспехът да го разколебае и взе убедително подаването си на 15, с което спечели и мача.