Гледайте на живо: Григор Димитров – Пабло Карено-Буста 6-7(3) 3-6

Гледайте на живо: Григор Димитров - Пабло Карено-Буста 6-7(3) 3-6

Финалистът от Истанбул Григор Димитров започва участието си на Mutua Madrid Open срещу финалиста от миналата седмица в Ещорил Пабло Карено-Буста. Срещата е трета в програмата на Корт №3, където играта започна в 13:00 ч. Първа е срещата между Кевин Андерсън и Гаел Монфис, а след ще има среща от турнира на двойки – Гаригес/Сантонха – Храдецка/Хлавачкова. Двубоят на най-добрия български тенисист се очаква около 16:00 ч.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Българинът води с 3-0 в преките двубои срещу този съперник, като вторият им мач беше именно в Мадрид през 2014-а и първата ни ракета спечели с 6-2 6-4.

При нова победа над испанеца, Димитров ще се сблъска във втори кръг с Жил Симон. Талантът ни вече игра два пъти със Симон през този сезон, като първо спечели с 6-3 7-6(10) в Бризбън, но французинът не му остави шансове на Мастърса в Монте Карло (6-4 6-3). Григор всъщност е спечелил само един от общо шест двубоя със Симон.

Според букмейкърите Димитров е фаворит в мача с Карено-Буста с коефициент 1.57, а победа на испанеца се оценява с 2.25.

1-0 – Димитров започна със сервис, поведе с 40-0 и след ретур в аут на испанеца спечели откриващия гейм.

1-1 – Карено-Буста поведе с 30-0, изкара бекхенд в аут, след което Григор завърши от форхенд хубава атака. Последва топка в мрежата и брейкпойнт за българина, но бекхендът му излезе в аут. Малко по-късно испанецът спечели подаването си.

2-1 – Двойна грешка и 0-30, два аса за 40-30. Още една директна точка от начален удар и геймът приключи.

2-2 – Къса топка за 0-15, с къса топка испанецът поведе с 30-15, а с два хубави сервиса взе подаването си.

3-2 – Геймът започна с уинър от форхенд по правата, отговорът на Григор не закъсня – уинър от бекхенд по диагонала. Испанецът изненада Григор с къса топка и стана 40-40, а след намеса на мрежата Карено-Буста стигна до първи брейкбол в мача. Димитров атакува и го отрази. Двойна грешка и пето равенство, последва удар с рамката на Григор и грешка на испанеца. В крайна сметка Димитров спаси три брейкбола и оцеля.

3-3 – Карено-Буста поведе с 40-15, с уинър по обратния диагонал Димитров спечели следващата точка, но след това испанецът затвори гейма със смаш.

4-3 – Григор поведе с 40-0, но последваха два уинъра на съперника му и грешка на Димитров за дюс. Българинът спечели подаването си след размяна на удари на мрежата.

4-4 – Убедителен сервис гейм за испанеца.

4-5 – Пробив! След форхенд в аут Карено-Буста поведе с 0-30, а след бекхенд в аут стигна до три поредни брейкбола. При втория Григор сгреши.

5-5 – Пробив! Отличен ретур, поседван от чудесен бекхенд и 0-30 за Григор. Българинът пласира бекхенд уинър по диагонала и стигна до точка за връщане на пробива, която спечели с печеливш удар от форхенд.

6-5 – С хубав сервис по диагинала Григор поведе с 40-30 и след аут на Карено-Буста геймът приключи.

6-6 – С малко късмет испанецът поведе с 40-15 и след завършващ форхенд прати сета в тайбрек.

6-7(3) – Сет за Карено-Буста! Испанецът поведе с 3-1 т., а след това хвана българина неподготвен на мрежата. Димитров намали пасива си след аут на Пабло и смяната дойде при 2-4 т. Къса топка на Карено-Буста, форхенд в аут на Димитров. Григор спаси първия сетбол в тайбрека, но при втория бекхендът му се заби в мрежата.

0-1 – След двойна грешка Григор стигна до 30-40, но не можа да се възползва от шанса си.

0-2 – Пробив! Форхенд по обратния диагонал в аут и брейкбол за испанеца – Димитров показа отлична техника на мрежата и го спаси, но въпреки тичането загуби следващото разиграване. При четвъртия брейкбол испанецът пласира топка на линията и поведе с пробив.

0-3 – Карено-Буста поведе с 40-15 и мощен бекхенд по правата затвърди.

1-3 – Най-после Димитров изигра малко по-стабилен сервис гейм, който затвори с ас, и се разписа в резултата след почивката.

1-4 – Григор се добра до 30-30, само че Карено-Буста нагласи топката на форхенда си и си осигури геймбол, който реализира с хубав сервис.

2-4 – Нулев гейм за Димитров.

2-5 – За съжаление, испанецът отговори с четири поредни точки на свой сервис.

3-5 – Българинът върна напрежението върху съперника си с нов бърз сервис гейм, но се нуждае от задължителен пробив.

3-6 – Мач за Карено-Буста! – Карено-Буста допусна двойна грешка и резултатът стана 30-30, но непредизвикана грешка от бекхенд на българина даде мачпойнт на съперника му. Испанецът изкара форхенда си в аут и сам заличи шанса си, а Григор атакува смело мрежата и си заработи брейкбол. Последва нова лека грешка от бекхенд за 40-40, само че Димитров потърси уинър от форхенд и ударът му кацна на линията. Талантът ни обаче изкара слайс ретур в аут и се прости с втора възможност за пробив. Карено-Буста му подари трета с двойна грешка, но отново се добра до равенство. Испанецът наниза два форхенд уинър в следващите точки и приключи спора.