Гледайте на живо: Григор Димитров – Стефан Робер 6-2 6-3 6-4

Telenornet

Дойде време и най-добрият ни тенисист Григор Димитров да стартира участието си в тазгодишното издание на Ролан Гарос.

Българинът играе срещу световния №113 Стефан Робер, а мачът помежду им е насрочен под №3 на централния корт „Филип Шатрие“. Двубоят започва веднага след женския сингъл Анджелик Кербер – Екатерина Макарова.

Първата ни ракета и 37-годишният му съперник нямат официален мач на ниво ATP помежду си, но още в младежките си години Григор победи на два пъти Робер (2011 г. на Чалънджър в Шербург 6-3 6-0 и същата година на Чалънджър в Прага 6-1 3-6 6-3).

Днешния мач може да гледате чрез линковете на TennisKafe или по Евроспорт 2

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3
Коментари на живо:

1-0 – Григор започна с двойна грешка, но после изравни с хубава атака към мрежата. Впоследствие изостана 15-40, като французинът с непредизвикана грешка от бекхенд пропиля първия си брейкбол, а на втория нашият с форхенд по обратния диагонал принуди съперника да сбърка – дюс. В следващата точка обаче Григор изкара лесен бекхенд с метър в аут, но спаси и тази опасност с воле уинър. Григор продължи да изпитва трудности със затварянето на подаването си, но след 9 мин. игра го стори.

1-1 – Първите два сервиса на Робер станаха лесна плячка за Григор, който дръпна 30-0, но френският ветеран записа три поредни точки, а Димитров пласира форхенд в мрежата при 30-40.

2-1 – Григор поведе 15-0, а после регистрира ас. След ретур в аут вече имаше три геймбола, като с двойна грешка пропиля първия. Нов ас обаче му донесе край на частта.

3-1 – Пробив! В ритъм е вече Григор Димитров и наказва от ретур слабите начални удари на 37-годишния французин.

4-1 – Димитров безпроблемно дръпна 40-0, а на геймбола след няколко дълбоки форхенда по обратния диагонал изстреля форхенд уинър по правата, взимайки втори гейм на нула.

4-2 – Робер показ остротата на форхенда си за 15-0, а после взе следващата точка с бекхенд уинър по правата. При 15-40 обаче не успя ефективно да премине в контраатака. На последния геймбол обаче Димитров прати в аут ретур с рамката на ракетата.

5-2 – Вече с много повече самочувствие играе Григор Димитров, вкарва и по-голям процент от първите си сервиси, което се отразява благоприятно на играта му.

6-2 – Пробив! Сет за Григор Димитров! Григор миксира ударите си при 15-30, а накрая показа класно деми воле, което му осигури два сетбола. Още на първата точка за приключване Робер направи двойна грешка.

1-0 – Григор показа отличен втори сервис в началото на втория сет, което говори, че вече е натрупал и много увереност, като приключи частта на нула.

1-1 – Димитров се опитва да търси завършващи удари от ретур не само на втори сервис на съперника, но и на първи. При 15-40 Робер за първи път прибегна до сервис-мрежа, което изненада Григор. На геймбола Григор сбърка бекхенд слайс.

2-1 – При 0-15 французинът демонстрира отличен контрол и атакува втория сервис на съперника с бекхенд ретур уинър. Със сервис в тялото Димитров изненада Робер и намали пасива си, но в следващата точка ветеранът пласира неспасяем бекхенд уинър по правата, който му донесе два брейкбола. Григор спаси първия с ас по правата, а на втория французинът пресили форхенд – дюс. С нов ас Григор си сигури геймбол, който обаче не успя да реализира при провален опит да играе къса и лоб. Нашият обаче стигна до нов геймбол, от който се възползва.

3-1 – Пробив! Григор не непредсказуем за съперника в този сет, като стигна до гейм бол, на който Стефан Робер пробва да играе воле с отскок, но сбърка.

4-1 – Димитров дръпна лесно 30-0, а в следващата точка изгради постепенна атака, в която притисна френския тенисист и излезе на мрежата, където показа съобразителност и остави една топка да излезе в аут. После от първи път затвори гейма и си осигури пълен контрол и над втория сет.

5-1 – Робер печели едва 29% от разиграванията и не намира оръжие, с което да се задържи. Григор поведе 40-15, а на брейкбола 37-годишният представител на домакините изкара форхенд в аут, затвърждавайки 100-процентовата си успеваемост на точките за пробив.

5-2 – Пробив! Французинът стигна до точка за пробив след грешка на Григор, който отново не бе достатъчно прецизен впоследствие.

5-3 – Григор се възползва от неефективния начален удар на французина и поведе 30-0, при 30-15 нашият непремерено атакува мрежата и бе наказан. В следващото разиграване Стефан Робер отново демонстрира, че е безгрешен с бекхендите по правата, а в следващото разиграване заложи на сервис-мрежа, за да материализира геймбола. Все пак, Григор Димтиров има сервис за спечелването на втория сет.

6-3 – Сет за Григор Димитров! Григор започна с двойна грашка, но изравни след пропуск на опнента си – 15-15. В следващото разиграване игра на втори сервис, но атакува ретура на Робер с бекхенд уинър по правата.  В следващото разиграване първата ни ракета разгада късата на френския тенисист и реализира точката, а после реализира първия геймбол с ас.

1-0 – Пробив! Григор потърси пробива от самото начало, като при 30-30 изхвърли от корта съперника и го принуди да сбърка, а после се възползва от възможността да вземе ранен аванс.

2-0 – Григор затвърждава с гейм на нула и уверено върви към втори кръг.

3-0 – Пробив! Първата ни ракета стигна до точка за двоен брейк, а в следващата точка не успя да се задържи в разиграването и изкара топка в ату.

4-0 – Сериозен спад в концентрацията на Григор Димитров, който изостана 0-40. На първия брейкбол първата ни ракета разходи Робер по основната линия и завърши със смач. Григор спаси и втората опасност, а на третата заложи на отличен кик сервис, който му свърши работа. Взе и следващите две точки и затвори гейма си.

4-1 – При 30-30 Стефан Робер спечели директна точка, но после трябваше да навърти доста метри тичане преди да сбърка накрая за дюс. Все пак, представителят на домакините стигна до нов гейм бол, на който прибегна до сервис-мрежа и го материализира.

4-2 – Пробив! Робер поведе 15-0, а в следващото разиграване с отлично стоп воле изкара нашия на мрежата и после го матира. Робер заигра вдъхновен от публиката по трибуните, продължи да действа на ръба на риска, а тактиката му се отплати и взе подаването на нашия.

4-3 – Стефан Робер поведе 40-0, като на първия геймбол направи двойна грешка. В следващата точка Григор игра неспасяемо воле, но така и не постави под напрежение опонента си.

5-3 – Григор вече има 16 непредизвикани грешки, голяма част от които дойдоха в последните геймове – 30-30. Нашият си заслужи геймбол с ас, а след ретур в аут вече само гейм го делеше от победата.

5-4 – Сервис гейм на нула за Стефан Робер, който не срещна и сериозна съпротива от отсрещната страна на мрежата.

6-4 – Победа за Григор Димитров! Григор разходи Робер в първата точка, но сбърка воле на мрежата и изостана 0-15. Последва хубав ретур на френския тенисист, след който Григор пресили форхенд. Първата ни ракета намали пасива си с ас, а остър форхенд на французина остана в мрежата – 30-30. 37-годишният тенисист потърси завършващ удар по правата от бекхенд, но сантиметри го разделиха от целта. На мачбола Григор нямаше никакви проблем.