Гледайте на живо Григор Димитров – Вашек Поспишил 5-7 6-7(2)

Гледайте на живо Григор Димитров - Вашек Поспишил 5-7 6-7(2)

Григор Димитров излиза за мача си срещу Вашек Поспишил от втория кръг в Шанхай на същия корт и по същото време, както и срещу Ришар Гаске на старта – на втория по големина корт Union Pay 3. Мачът е трети по програма, както беше и във вторник, и се очаква да започне около 11:30 ч. наше време. Той ще може да се наблюдава пряко по телевизия Sport+HD, както и от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Поспишил и Димитров са играли три пъти, като неизменно победата е била за водещата ни ракета. Нещо повече – 131-ият в света в момента дори не е взимал сет на Григор в двубой от основна схема.

Двамата се срещнаха на два пъти през миналата година, когато Димитров се наложи с 6-2 6-2 в Маями и 7-6(4) 7-6(5) в Синсинати. Третият им мач е от 2014-а в Базел – отново 6-2 6-2 за нашия.

Те са играли и квалификация в Япония през 2012-а, когато Григор печели с 2-1 сета.

0-1 – Григор взе първата точка в сервис гейма на канадеца, но след това Поспишил стигна до два геймбола с добро сервиране и приключи подаването си с успешна атака на мрежата.

0-2 – Пробив! Геймът премина през 30-30 след две грешки на българина, след което Поспишил матира нашия за 40-40 с ново успешно излизане на мрежата. Специалистът на двойки се добра и до точка за пробив с нова атака, а нашият предаде гейма си с двойна грешка.

0-3 – Григор направи бекхенд ретур уинър за 15-15, но това бе и единствената му точка в този гейм.

1-3 – Първи гейм за Димитров – на нула след перфектно сервиране.

2-3 – Пробив! Перфектен гейм за Григор, който си върна пробива. Поспишил направи двойна грешка за 15-40, след което бе затруднен на мрежата с перфектна топка от ракетата на българина.

3-3 – Григор поведе набързо с 40-0, след което позволи на Поспишил да вземе две точки, но приключи гейма с ас.

3-4 – При 30-30 Поспишил си помогна с добър сервис, за да стигне до геймбол, а после с още един затвори подоването си.

4-4 – При 15-15 Григор прати сервис в тялото на Поспишил и последва ретур в мрежата, а после с нов добър начален удар си осигури преднина от 40-15. Геймът приключи с ас.

4-5 – Силно начало за Григор на ретур, който поведе с 0-30, но след това с успешна атака на мрежата и добър сервис се стигна до 30-30. Димитров прати ретур в мрежата за 40-30 и Поспишил удържа с нов добър сервис.

5-5 – Със страхотен бекхенд уинър Григор стигна до 40-15, след което приключи подаването си с излизане на мрежата.

5-6 – Геймът започна с ретур уинър на нашия, но после направи непредизвикана грешка. Димитров беше агресивен, опитвайки се да вземе така важния пробив, но при 15-30 Поспишил изстреля силен сервис и изравни. Канадецът обаче подари скрит сетбол на българина със сбъркано воле на опразнения корт. На втори сервис Григор прати ретур в аут за дюс. След още няколко равенства канадецът накрая спечели гейма и си осигури минимум тайбрек.

5-7 – Пробив и сет за Поспишил! Много оспорван гейм, в който Поспишил стигна до сетбол, след което Димитров изкара бекхенд в аут.

0-1 – Самочувствието у Поспишил е видимо след спечелването на първия сет и канадецът взе откриващото си подаване на нула.

1-1 – Перфектен гейм и за Григор, в който не даде точка на съперника.

1-2 – Поспишил направи ас за 30-15, а след това атака на мрежата му донесе два геймбола. Григор го размина от бекхенд за 40-30, а канадецът затвори с перфектен сервис.

2-2 – Григор наниза два аса, но направи и двойна грешка при 40-0. Димитров приключи гейма с минаващ удар от бекхенд.

2-3 – С убедително сервиране Поспишил отново е напред в резултата след гейм на нула.

3-3 – Григор направи нова двойна грешка за 15-15, но след това намери сервиса си и изравни геймовете.

3-4 – Чудесно начало на гейма, след като Григор взе първата точка, а след това канадецът направи двойна грешка за 0-30. С два добри сервиса Поспишил изравни, но после бе хванат неподготвен на мрежата от страхотен бекхенд на Димитров, който му даде брейкбол. Последва добър сервис и ретур в мрежата, а след това канадецът удържа.

4-4 – Минаващ удар от бекхенд на нашия за малко не намери корта и стана 30-30, но след това последва ас. Григор сбърка отново от обратен удар, но след няколко равенства удържа подаването си.

4-5 – Канадецът не се пропуква. При 40-30 затвори гейма си със силен сервис и сега Григор ще сервира за оставане в мача.

5-5 – Григор направи двойна грешка за 15-30, но малко по-късно с ас стигна до 40-30. Стигна се до няколко дюса, но в крайна сметка Димитров удържа и остава в мача.

5-6 – Поспишил с 40-0, след което последваха две точки за Григор, но в крайна сметка канадецът си осигури поне тайбрек.

6-6 – Ще гледаме тайбрек след гейм за Димитров на 15.

6-7(2) – Победа за Поспишил