Гледайте на живо: Григор Димитров – Виктор Троицки 6-2 3-6 7-5 5-7 3-6

Гледайте на живо: Григор Димитров - Виктор Троицки 6-2 3-6 7-5 5-7 3-6

Срещата на Григор Димитров от първия кръг на Ролан Гарос срещу Виктор Троицки бе отложена за понеделник заради валежите в Париж. Балканският сблъсък е предвиден като първи мач на корт №3 и ще започне малко след 14:00 ч. наше време, ако дъждът спре. Първоначално бе обявена за 12:00, но организаторите съобщиха, че програмата ще се забави с поне два часа. Срещата ще може да се наблюдава по БНТ HD и Eurosport 2, както и от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Димитров вече игра на два пъти със сърбина през този сезон, като и двата пъти мачовете бяха трисетови. Нашето момче спечели с 5-7 7-6(6) 6-2 в Бризбън, но дни по-късно Троицки нанесе поражение на българина с 6-2 1-6 6-7(7) на финала в Сидни. В първия им двубой, който е от 2012-а в Базел, Димитров печели категорично с 6-3 6-2.

Коментари на живо:

10:00 ч. Григор е фаворит на букмейкърите с коефициент за победа 1.53. Шансовете на Троицки се оценяват с 2.37.

10:05 ч. Победителят от мача ще се изправи срещу Денис Кудла или Душан Лайович.

1-0 – Григор започна мача с двойна грешка, но после взе следващите две точки, за да поведе с 30-15. Троицки изравни след дълго разиграване, а след нова дълга размяна на удари, нашият стигна до геймбол и приключи подаването си с ас.

2-0 – Пробив! Страхотен гейм на ретур за Григор, който проби на нула.

3-0 – Първият сервис куца на Григор, който направи нова двойна грешка за 0-30. Но последваха четири точки за българина, който приключи гейма със страхотен минаващ удар.

3-1 – Димитров изостана с 0-30, но след това с бекхенд уинър изравни за 30-30, а с поредната грешка на Троицки имаше нова възможност за пробив. Сърбинът обаче си помогна с добър сервис за дюс. Още два брейкбола пропусна нашият, преди най-накрая съперникът му да спечели първи гейм.

3-2 – Пробив! Геймът започна с трета двойна грешка за Димитров, а малко по-късно с невероятна къса направи 30-30. С бекхенд в мрежата Троицки достигна до първия си брейкбол. Григор изкара форхенд в аут и пробивът е върнат.

4-2 – Пробив! Григор веднага си връща аванса от един пробив след гейм, в който Троицки допусна много грешки и бе пробит на нула.

5-2 – Безпроблемен гейм за българина, който се доближава на един от спечелването на първата част.

6-2 – Пробив и сет за Григор! След 37 минути Димитров приключи сета с нов пробив! Българинът блесна отново със страхотна къса и от втория си опит затвори частта.

0-1 – Пробив! Троицки показа солиден тенис и стигна до 15-40 и два шанса за пробив на старта на втория сет. Григор удържа първия, но при втория направи грешка.

0-2 – Григор се опита да притисне съперника, но сърбинът затвърди пробива.

1-2 – Димитров трябваше да обръща гейма си от 0-30, след като успя да намери първия си сервис.

1-3 – Григор изостана с 15-40, но показа много силна игра след това и не само стигна до дюс, но и с перфектна къса си осиугри точка за връщане на брейка. В крайна сметка Троицки се измъкна.

2-3 – Нервен гейм, в който Григор поведе с 40-15, но се стигна до равенство. Българинът обаче измъкна гейма си с подобрен сервис и добър форхенд.

2-4 – С ас Троицки стигна до 40-15 и два геймбола. С още един добър сервис сърбинът затвори подаването си.

3-4 – Сервис гейм на нула за Димитров.

3-5 – Отговорът на сърбина бе сервис гейм на нула.

6-2 3-6 – Пробив и сет за Троицки! Димитров сервираше за оставане в сета, а с отлично разиграване, започнало с добър ретур, Троицки спечели надиграването на мрежата и поведе с 15-30. След това той стигна и до две поредни точки за пробив. С форхенд в ъгъла на корта Григор спаси първата, но при втората бекхендът му се заби в мрежата.

1-0 – Пробив! Троицки изкара бекхенд в аут и даде брейкбол на съперника си, но с хубав сервис неутрализира опасността. С хубава къса Григор отрази геймбола, а след това стигна до още една точка за пробив и след перфектен бекхенд по правата българинът проби.

2-0 – Димитров поведе с 40-15, докато гледаше нервните изблици на съперника си, но бекхендът му не се получи. С ас обаче затвърди.

2-1 – Троицки поведе с 40-30 и след ретур в мрежата на Григор спечели гейма.

3-1 – С ас от 210 км/ч Григор поведе с 30-15, спечели следващата точка, а с красиво стоп воле Димитров взе гейма.

3-2 – В този гейм сърбинът загуби само една точка.

4-2 – Две двойни грешки и 30-40, но с красив и смел уинър Григор се спаси, а след това затвори подаването си.

4-3 – Троицки взе безпроблемно сервис гейма си.

4-4 – Пробив! Сърбинът бе видимо нервен, но българинът поведе с 40-0, но след потърси прекалено рискови отигравания, а след седмата му двойна грешка се стигна до дюс. При геймбола видяхме едно от най-продължителните разигравания – 34 удара, но то завърши с непредизвикана грешка от бекхнед на Григор, който след това направи още една двойна грешка, а след това българинът заби топката в мрежата.

4-5 – Бърз сервис гейм за Троицки.

5-5 – Димитров продължи да играе с позитивен подход и изравни геймовете.

6-5 – Пробив! Първа двойна грешка за Троицки и 30-30, а малко по-късно Григор си извоюва точка за пробив, при която сърбинът не издържа на напрежението и изкара топката си в аут.

6-2 3-6 7-5 – Гейм и сет за Григор! Димитров показа здрави нерви, поведе с 40-15 и с къса топка, която Троицки стигна, но не можа да върне в очертанията, сетът свърши.

1-0 – Пробив! С ретур уинър Григор поведе с 15-40, като при втория брейкбол форхендът на Троицки не премина мрежата.

2-0 – Труден сервис гейм за Григор, стигна се дюс, но с изненадваща отлична къса от форхенд българинът стигна до геймбол, при който Виктор сгреши.

2-1 – Троицки спечели подаването си на 30 и спечели първи гейм в този сет.

3-1 – Троицки стигна до брейкбол, но Григор започна с добър сервис, атакува от форхенд и отрази опасността. Малко по-късно Димитров спечели подаването си.

3-2 – Нов труден сервис гейм за Троицки, в който българинът отново показа техниката си, стигна до точка за пробив, но този път късата не мина мрежата и се стигна до трети дюс. Григор пропусна нов брейкбол, а след това Троицки оцеля.

4-2 – Димитров запази аванса си, като в този гейм даде само една точка на съперника си.

4-3 – Троицки взе подаването си и не позволи пасивът му да се увеличи.

4-4 – Пробив! Сърбинът заигра по-вдъхновено, поведе с 15-40 и след бекхенд в мрежата на Григор рибрейкът стана факт.

4-5 – Трети пореден гейм на сметката на Троицки.

5-5 – Труден сервис гейм за Григор, но той се справи и взе подаването си.

5-6 – Димитров поведе с 0-30, но Троицки натисна бекхенда му и изравни. Стигна до брейкбол, но бекхендът ну се спря в мрежата. Непредизвикана грешка на Троицки и нов брейкбол, но и той си отиде с хубав сервис, а в крайна сметка Виктор спечели подаването си.

6-2 3-6 7-5 5-7 – Пробив и гейм за Троцки! Разочарованието от пропуснатите шансове за пробив очевидно повлияха на Григор, той изостана с 15-40 и допусна пробив в последния момент на сета.

0-1 – Троицки започна сета със сервис гейм на 15.

0-2 – Пробив! Димитров допусна да изостане с 30-40 и нова грешка от бекхенд донесе точка на сърбина.

0-3 – С бърз сервис гейм Троицки затвърди пробива.

1-3 – С ас Григор приключи гейма, който е негов първи в решителната част.

1-4 – Григор опита да притисне съперника си и стигна до 40-40, но Троицки не се огъна и се доближи на два гейма от успеха в мача.

2-4 – Трудностите за Димитров продължаваха, а с 10-ата си двойна грешка той даде нов шанс за пробив на съперника си. С хубав втори сервис се спаси, а след това дойде форхенд в аут на Троицки и Димитров запази пасива си минимален.

2-5 – Сърбинът продължаваше да може да разчита на сервиса си и с ас се доближи на гейм от победата.

3-5 –  С хубава комбинация от сервис по диагонала и форхенд в обратния ъгъл Григор запази надеждите си, че може да се върне в мача.

3-6 – Гейм, сет и мач за Троицки! Григор показа техниката си на мрежата и с хубаво воле стигна до 15-15, но след ретур в аут Троицки стигна до два поредни мачбола. При втория топката на Григор се заби в мрежата.