Симон пречупи съпротивата на Григор и спечели в два сета

Monte Carlo Rolex Masters,  II кръг
Григор Димитров –  Жил Симон 4-6 3-6

Григор Димитров загуби от Жил Симон с 4-6 3-6 в среща от втория кръг на Мастърса в Монте Карло и така записа пето поражение от шест мача с французина. Двамата влязоха в двубоя с търпелива и внимателна игра, но Симон пречупи българина с пробив в последния гейм на първия сет, а във втория Григор увеличи грешките си, изтърва пробив аванс и напусна турнира.

В третия кръг посветеният под №15 може да срещне четвъртия поставен Стан Вавринка, който обаче преди това трябва да преодолее първия си съперник в Княжеството, който ще бъде определен от двубоя Чорич – Колшрайбер. Симон си гарантира € 46,740 и 90 точки, Григор ще трябва да се задоволи с € 24,640 и 45 точки, като не можа да защити четвъртфинала от миналата година.

Българинът спечели жребия и избра да сервира, като опита да притисне френския си съперник още от началото на мача, но в първия гейм успя да стигне само до равенство. В шестия гейм продължителна размяна от основната линия, състояща се от 40 удара, завърши с топка в мрежата на 26-ия в света след скъсан кордаж за 40-40, но българинът не се поддаде на разочарованието и спечели следващите две точки.

При 4-5 Димитров сервираше за оставане в сета – започна с двойна грешка, изкара форхенд в аут, дойде нова грешка от бекхенд, която означаваше три сетбола за Симон. След това българинът беше разминат на мрежата и първият сет свърши с пробив на нула.

Вторият сет също започна без пробиви, като след труден сервис гейм Григор се отърси от разочарованието и следващия си спечели на нула. В петия гейм след непредизвикана грешка на Симон се стигна до 30-40, но българинът заби топката в мрежата от форхенд. Той си спечели нова точка за пробив, засили форхенда си по обратния диагонал, а бившият №6 в света не можа да върне топката в игра.

Димитров обаче срещна доста трудности още в следващия гейм, изостана с 15-40, с хубав минаващ удар спаси първия брейкбол, но при втория сбърка от форхенд и допусна рибрейк. В осмия грейм бившият №8 допусна нова двойна грешка при 30-0, след което изкара форхенд в аут. С бекхенд в мрежата Симон стигна до скрит мачбол и се възползва.

При 5-3 французинът поведе с 40-15, а ретурът на Димитров не намери очертанията на корта и мачът свърши.