Хаас потегли победно в последното си участие на турнира в Мюнхен

BMW OPEN BY FWU, I кръг
Томи Хаас – Сергей Стаховски 1-6 6-3 6-4

През миналата седмица Томи Хаас разкри, че това ще е последното му участие на BMW OPEN BY FWU, а днес германецът го започна с обрат с 1-6 6-3 6-4 над Сергей Стаховски в Мюнхен. Това е общо трета победа през сезона за 39-годишният ветеран, който намекна, че ще сложи край на кариерата си след края на 2017-а.

Стаховски не позволи на Хаас да намери сервиса си през целия първи сет, проби го два пъти и фиксира резултат 6-1 само за 25 минути. Световният №2 разгърна играта си след почивката и изравни сетовете с едничък пробив за 5-3, който му позволи да затвори частта с 6-3. Стаховски се върна от 0-40 в самото начало на третия сет, но Хаас успя да го пробие на нула за 4-3, а до края бе безкрайно стабилен на сервис.

Украинецът заличи два мачбола, за да намали изоставането си до 4-5, само че германецът нямаше проблеми да приключи мача с 6-4. Още резултати: Ян-Ленърд Щруф – Даниел Масур 6-3 6-4, Томаш Белучи – Михаил Кукушкин 6-2 6-2.