Хачанов отстрани Сепи във Виена, Доктор Иво „разстреля“ Стив Джонсън

Участващият с „уайлд кард“ на ATP 500 турнира във Виена Карен Хачанов демонстрира безупречен сервис и солиден тенис, за да се справи с 12 години по-възрастния Анреас Сепи – 6-4 6-4.

Така победителят чака да разбере името на следващия си съперник от долната половина на схемата, а по всяка вероятност това ще бъде поставеният под №2 Томаш Бердих, който в последния мач от програмата излиза срещу Николос Басилашвили.

Постепенно Хачанов и Сепи влязоха в ритъм и започнаха лесно да взимат подаванията си в първия сет. В дванадесетия гейм обаче италианецът се разколеба и изостана 15-40, което даде зелена светлина за съперника му да атакува.

Опитът на Сепи си каза думата и той се добра до дюс, но после не успя да затвори гейма и допусна брейк – 4-6.

След почивката руският тенисист стигна до скрит мачбол в осмия гейм при преднина от 40-30 и го материализира с прецизен форхенд уинър по диагонала, който кацна на линията. Напрежението си каза думата в следващата част и за отрицателно време тийнейджърът изостана 0-40, а при 30-40 направи дойна грешка, която означаваше рибрейк за съперника му.

Хачанов обаче поправи грешката си и дръпна 40-0 на подаването на италианеца и този път сложи точка на спора – 6-4.

16 аса и безупречно представяне на Иво Карлович донесоха победата на хърватина над Стив Джонсън, който така и не настрои играта си срещу неудобния съперник – 7-6(5) 6-3.

Същевременно Джон Иснър преодоля Ян-Ленард Щруф 6-7(1) 6-3 6-4, а Николас Алмагро отпадна от Дамир Джумхур 3-6 7-5 0-6.