И Бердих отпадна рано в Дубай, Евънс не намери сили за обрат срещу Монфис

DDF Tennis Championships, II кръг
Томаш Бердих – Робин Хаасе 6-3 3-6 4-6
Гаел Монфис – Даниел Евънс 6-4 3-6 6-1

Долната половина на схемата на DDF Tennis Championships е като минно поле за големите имена. След като шампионът Стан Вавринка напусна турнира още на старта, сега и Томаш Бердих отпадна във втори кръг след 6-3 3-6 4-6 от Робин Хаасе.

Трябва да се признае, че днес холандецът изнесе изключително силно представяне от сервис и спаси 8 от 9 брейкбола. Единственият случай, в който се пропука, бе при 3-4 гейма в откриващия сет, когато Бердих удари за 5-3 и успя да фиксира резултат 6-3 на свой начален удар.

Нататък обаче, световният №14 така и не успя да пробие повече защитата на Хаасе, докато той самият не бе достатъчно стабилен. Холандецът се добра до брейк за 4-2 след почивката и скоро изравни сетовете с 6-3. В решаващата част зрителите видяха късна и драматична развръзка, защото Хаасе проби за 5-4, след което отрази три брейкбола, преди да успее да се възползва от втория си мачбол. Това е първият случай от 2008-а насам, в който Бердих не успява да достигне поне до четвъртфинал в Дубай. Хаасе пък ще се изправи срещу Дамир Дхумхур, който спря Марсел Гранойерс с 6-3 6-4.

Същевременно, Даниел Евънс се бори здраво, но не намери сили да навакса сет пасив срещу Гаел Монфис и отпадна след 4-6 6-3 1-6. Французинът проби още в първия гейм на мача и съхрани преднината си до крайното 6-4 в откриващия сет. Брейковете заваляха след почивката, когато за първите шест гейма, единствено Евънс веднъж удържа подаването си и това му даде аванс от 4-2, който се оказа достатъчен за британеца да се добере до 6-3 и трети сет.

В него обаче, Монфис властваше на корта и се нуждаеше само от 25 минути, за да затвори мача с 6-1. Гаел продължава напред срещу Фернандо Вердаско.